Insomnie - sunt foarte activ în timpul nopții și inactiv ziua

18-03-2019
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Am inceput sa resimt o lipsă de energie și o repulsie față de mâncare și deprimare in timpul zilei!
In schimb după ora 00:00 resimt o energie imensa
pofta de mâncare exagerată și exaltare!
Faptul că sunt foarte activ în timpul nopții și inactiv ziua este un semnal de alarmă?
Menționez că vreau sa mă retrag din societate și să rupă legătura cu familia și să mă concentrez doar pe gânduri!
Aștept un răspuns!
3 comentarii
0
18-03-2019, ora 20:43
CatincaR
Nu este medic/terapeut
CatincaR
Uf...ce primavara nebuna, nu-i asa?... hai, relaxeaza-te, mai ia o vitamina, bea si tu seara un pahar de vin...e inca o primavara...:

Pe cuvant ca aici, la retragerea din societate, te inteleg perfect, dar eu as si fugi de ea definitiv cat mai departe daca as avea cu ce( stii publicitatea aia simpatica: Mi s-a stricat vara trecuta masina de spalat si decat s-o repar, mai bine cumpar una noua. DA' CU CE??).

Du-te la doctor -la altul.Nu ai schizofrenie paranoida, ai probabil ceva din sfera bipolara -acolo sunt destule tulburari, una poate ti se potriveste si tie.
0
18-03-2019, ora 20:46
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Va recomand un consult psihiatric și o evaluare psihotică
0
18-03-2019, ora 23:37
Bogdiy
Nu este medic/terapeut
Bogdiy
Si eu is la fel.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul