Intepaturi cap

09-04-2015
arov9
Nu este medic/terapeut
arov9
Buna,

Din toamna lui 2012 m-am pricopsit cu niste intepaturi in toata zona capului, care desi m-au mai lasat in ultima perioada datorita administrarii de ginkgo biloba, continua sa-mi cauzeze mari neplaceri. Acestea apar cu precadere in situatii stresante (frecvente, din pacate), si-mi consuma o buna parte din energie, astfel ca nu ma mai simt bun de ceva dupa aparitia lor. Imi simt gandirea foarte greoaie si confuza mare parte din timp. Mentionez ca am si tulburari endocrine.
3 comentarii
0
09-04-2015, ora 20:40
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Poate sa fie o problema legata de circulatia cerebrala.
Va recomand sa incepeti prin a face un doppler de artere carotide si vertebrale.
Cu coloana cervicala cum stati ?
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
09-04-2015, ora 21:14
arov9
Nu este medic/terapeut
arov9
Domnule doctor, va multumesc pentru raspunsul prompt. Nu am avut nicio problema si nu-mi aduc aminte sa fi acuzat vreodata dureri la coloana cervicala. Singura afectiune de care sufar e boala Basedow.
Cu toate acestea, mi se intampla uneori cand depun efort sa am o foarte usoara stare de ameteala. Sa aiba legatura cu coloana cervicala/nervii cervicali?
0
10-04-2015, ora 10:44
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ca sa putem discuta mai in profunzime problema dumneavoastra, as avea nevoie de cateva date : varsta, ocupatie( tipul de activitate pe care-l desfasurati ), antecedente patologice etc.
Astept mesajul dumneavoastra
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cap si gat
  •