Înțepături in partea stânga

19-12-2021
CataBrb
Nu este medic/terapeut
CataBrb
Buna seara, am 25 de ani și de trei luni aproximativ ma confrunt cu niște stări extrem de ciudate, înțepături in partea stânga și in dreptul inimii, in mijloc, au fost momente când am avut pulsul 145-150 și momente când am avut pulsul 52-60, am efectuat cred ca 20 de ekg-uri care nu arată nici o modificare, ecograf toracic care mi-a arătat ca inima funcționează normal, chiar și holter ekg am avut 24h, am fost la cardiolog mi-a zis ca inima e sănătoasă, am câteodată un nod in gât și dificultate la înghițire, am si amețeli câteodată, la endocrinolog mi-a zis ca totul e Ok, la pneumolog la fel, totul normal și spirometrie și raze la plămâni, analize de sânge perfecte! Mi-a dat sa iau ceva magnerot și relaxirem! Ce ar putea fi? S-a mai confruntat cineva cu asta ? Mulțumesc anticipat!
2 comentarii
1
20-12-2021, ora 17:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna. Sunt somatizari de anxietate. Faceti test anxietate online si adresati-va unui psihiatru pentru tratament si unui psiholog pentru psihoterapie. Naturistele sunt apa de ploaie.
1
20-12-2021, ora 19:33
CataBrb
Nu este medic/terapeut
CataBrb
Mulțumesc frumos !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici