Intrebare despre agitare.

23-12-2016
Raul Marian
Nu este medic/terapeut
Raul Marian
Buna seara !
Am si eu o problema in legatura cu mine, cu corpul meu ! Ce se intampla ? :
- De la un timp incep sa fiu foarte agitat, sa imi imaginez lucruri care nu exista langa mine, daca eu citesc ceva despre o boala etc. devin agitat total, la acel lucru imi sta gandul ceva timp !
Va rog sa ma ajutati, am varsta de 14-15 ani si doresc sa stiu de ce tot ma agit, tot imi pun gandurile la lucrurile inutile exemplu :
Intr-o seara am avut 'o senzatie de febra', corpul meu nu ardea dar eu simteam cum febra in intra in corp, corpul meu fiind rece.
Am cautat pe forumul dumneavoastra, simtome febra etc. iar dupa ce am citit eram "Lat", o stare de agitare a patruns in corpul meu, m-am calmat dupa cateva ore.. Dar nu stiu ce sa fac sa nu mai am aceasta problema.
Daca puteti sa ma ajutati, as ramane recunoscator !
Multumesc frumos.
2 comentarii
0
23-12-2016, ora 21:45
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara, inceteaza sa mai citesti astfel de lucruri caci nu vei face decat sa alimentezi starile pe care le ai. Curata-ti mintea si ocup-o cu lucruri frumoase.
Sunt Sarbatorile de iarna: iesi, plimba-te, viziteaza Targurile deschise, mergi la spectacole, in parcuri, admira luminile de Craciun, bucura-te si relaxeaza-te.
Incearca sa faci miscare si sa te concentrezi pe partea placuta si frumoasa a vietii.
0
23-12-2016, ora 23:14
Raul Marian
Nu este medic/terapeut
Raul Marian
Multumesc domnule Psiholog Pescaru Valentin, am sa tin cont de raspunsul dumneavoastra !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul