Junghi dureros la inima Un cardiolog daca se poate

26-06-2009
alecom
Nu este medic/terapeut
alecom
Buna ziua. Ma numesc Alex am 31 de ani 180 cm si 70kg si de vreo 3 saptamani ma confrunt cu niste junghiuri intepaturi de scurta durata maxim 2 secunde in zona inimii drept pentru care mi-am facut EKG cardiologul a vazut-o i-am explicat ce simt si mi-a spus ca nu ar fi rau sa fac si o ecocardiografie pe care am si facut-o rezultate absolut normale.Doctorii 2 cardiologi care m-au consultat zic ca nu am nimic. Totusi eu ma confrunt in continuare cu aceleasi stari si sunt foarte neplacute. Senzatia este exact ca o lovitura de pumnal undeva intre stern si san. Ce as putea face eventual analize. Va multumesc si astept un raspuns. sanatate
2 comentarii
0
27-06-2009, ora 22:39
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Sper sa-ti raspunda cat mai repede un cardiolog sau un internist o sugestie : fa si o tomografie computerizata toracica cu substanta de contrast numai bine
0
05-10-2021, ora 01:03
alessandrau
Nu este medic/terapeut
alessandrau
Buna seara, de cateva luni ma confrunt cu dureri in piept, dureri stern stanga care se mai lasa si pe axila si coaste( Intr o dimineata m am trezit cu o durere suspecta mai ales cand ma misc stanga dreapta si nu doare cand respir, se simte ca si cum as avea ceva acolo, ca o contractie)Am facut investigatii ce tin de gastro(endoscopie superiora ok), ekg ok, eco cord ok, 2 radiografii plamani si torace ok, eco san, eco si radiografie abdominala ok si analize de sange bune. Nu pot sa mi dau seama de ce nu scap de aceasta durere care imi da viata peste cap. Am 30 de ani di fara alte probleme de sanatate. Am luat mydocalm, analgezice, flamexin, ceaiuri, unguente, Ce investigatii sa mai fac? Ce poate sa fie? A mai patit cineva asa ceva?
Multumesc mult,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici