Leponexul ingrasa?

27-05-2021
Emimaaa
Nu este medic/terapeut
Emimaaa
Pentru cei care stiu sau care au fost sau sunt sub tratament cu leponex... ati luat in greutate ?
10 comentarii
1
28-05-2021, ora 05:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da, Leponexul ingrasa.
1
28-05-2021, ora 15:48
Emimaaa
Nu este medic/terapeut
Emimaaa
Stiti poate un atipsihotic mai bun decat olanzapina si mai slab decat leponexul. Mi a recomandat doctorul leponex doza de 25 am luat o optime dar simt capul foarte obosit si ochii parca lacrimati... nu cred ca pot duce acest tratament.. stiti poate de ce corpul meu nu primeste ?
1
28-05-2021, ora 18:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Leponexul este cel mai dur neuroleptic si cu cele mai multe efecte secundare. Se da in cazurile de schizofrenie rezistenta la tratament.
Alte neuroleptice care se gasesc si se prescriu in Romania: Abilify, Rispolept, Invega, Solian, Quetiapina, Ziprasidona, Haloperidol.
1
28-05-2021, ora 19:55
Emimaaa
Nu este medic/terapeut
Emimaaa
Ce inseamna rezistent la tratament ?
1
28-05-2021, ora 20:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Care a facut tratament cu toate neurolepticele si tot nu i-a disparut episodul psihotic.
Leponexul se da ultimul.
1
29-05-2021, ora 09:35
Emimaaa
Nu este medic/terapeut
Emimaaa
Si atunci de ce mi o fi dat daca am luat doar olanzapina ?
1
29-05-2021, ora 11:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu luati asa ceva. Are efecte secundare foarte mari. Trebuie sa va faceti periodic analizele de sange. Unui baiat de pe forum i-au cazut toti dintii de la Leponex. Incercati celelalte neuroleptice. Ii spuneti ca nu l-ati suportat.
1
29-05-2021, ora 12:56
Emimaaa
Nu este medic/terapeut
Emimaaa
Si celelalte antipsihotice nu sunt atat de grave ? Dar care antipsihotic ar merge in locul olanzapinei si ar fi ok chiar mult mai ok ?
1
29-05-2021, ora 12:58
Emimaaa
Nu este medic/terapeut
Emimaaa
Stiti poate care psihiatru este bun din suceava ? Oameni cu simptome psihotice sa aiba o viata activa si sa nu fie grasi.. care doctor poate ajuta in asa fel dand un tratament ok ?
1
30-05-2021, ora 09:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu cunosc psihiatri din Suceava. Imi pare rau. Incercati sa mergeti la acelasi psihiatru, ii spuneti ca nu puteti suporta efectele secundare de la Leponex si sa vi-l schimbe cu Abilify. Stiu multe persoane care nu s-au ingrasat cu Abilify.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul