libidou crescut...problema

29-10-2008
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
am o problema mai ciudata. am un libidou extrem de crescut. mentionez ca am varsta de 21 de ani. zilnic simt nevoia de a face sex..insa prietenul meu nu sta in acelasi oras, si cand ne vedem, nu face fatza. si nu e problema distantei, pt k si cand locuiam impreuna aveam aceeasi problema. alta chestie ar fi ca, daca nu intretin relatii sexuale timp de 2-3 zile, ma dor sanii, am si nijte noduli, si ma dor si ovarele si ma balonez. sunt si f stresata si nu ma pot concentra la nimic. stiu k e normal sa ma simt asa, dar la pauze mai lungi. chiar nush ce sa fac... si totusi, desi simt nevoia asta f des, cand fac sex nu am orgasm...decat f rar. stie careva ce pot avea? si cum pot sa rezolv problema?
3 comentarii
0
30-10-2008, ora 07:22
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Pare o problema mai mult psihologica. Se poate rezolva prib psihoterapie sau prin homeopatie.
0
30-10-2008, ora 15:51
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Cred ca sunt doua cauze. Una, sunteti hipersexuala, adica aveti hormoni multi si alta, intr-adevar nervoasa.
eu dupa moartea bunicii pe fond nervos ma excitam intr-una si puternic. Imi venea rau pur si simplu, fiind singura apelam la masturbare si de patru ori pe zi, dar eu ajungeam la capat. pentru ca in autosatisfacere stii cat sa continui. dar nu imi priau deloc aceste masturbari dese, imi faceau rau, ma consumau. la mine este altceva pentru ca am o boala nervoasa. M-a tratat un medic cu vitamina e, Ca cu Mg si Zn si luam si tratamentul meu ( rodotel si olanzapina)
Acum m-am linistit.
Cred ca de vina este si stressul, dar in cazul dvs poate fi o hiperfunctie sexuala, oamenii nu seamana, vorbiti cu un medic bun..
0
30-10-2008, ora 22:11
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
am fost acum ceva vreme la un ginecolog, nu era f bun, dar a mentionat ceva de hormoni. stiu k am avut o dereglare hormonala, in urma careia mi-au aparut noduli mamari si chisturi ovariene. si de atunci imi tot reapar cand nu sunt activa sexual si tot cam de atunci simt nevoia aceasta...si da...autosatisfacerea nu ma multumeste, am renuntat la ea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mi-am pierdut dorința sexuală (cauze, tratament și sfaturi utile)
  • Libidoul crescut
  • Sunt produsele pentru creșterea libidoului eficiente? Ce spun studiile
  • Cercetătorii au descoperit un hormon care acționează ca un afrodisiac
  • Kisspeptin - eficient la bărbații cu dorință sexuală scăzută
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  • Să înţelegem libidoul sexual - când scade şi când creşte (şi de ce)
  •