Dupa 2 ani de casnicie suntem in pragul divortului

28-09-2010
endrill
Nu este medic/terapeut
endrill
Buna ziua!Am 28 de ani si m-am casatorit in urma cu 2 ani.Cu aproximativ 4 luni inainte de nunta sotul meu a urmat un tratament medicamentos pt atacurile de panica ce au avut ca si efect advers inhibarea libidoului(intre noi nu s-a mai intamplat nimic de 2 ani jumatate invocand ca si motiv medicamentele si faptul ca m-am ingrasat).Acum cateva luni am purtat o discutie si dupa ce l-am enervat serios mi-a marturisit ca de fapt el si-a revenit si ca e bine din pct de vedere sexual dar ca nu a mai vrut sa o faca( cu mine) pt ca oricum nu se simtea bine in pat cu mine.Nu pot intelege de ce s-a mai insurat dc a simtit ca nu ne potrivim, de ce a trebuit sa ne distrugem 2 ani din viata asa.El a fost indragostit de o imagine(aratam ft bine)...dar imaginea a disparut(depun eforturi sa reapara)si iubirea o data cu ea.Imi reproseaza ca am salariu mic(sunt medic rezident), ca ar trebui sa imi iau al doilea job.El are serviciu si o firma de evenimente.Nimic nu ii mai convine...sa nu ii pun intrebari incomode...sa il las in pace asa ii place...sa faca ce si cum vrea el.Voi ce spuneti, ce ma sfatuiti?Acum ar vrea o pauza(aseara mi-a spus despartire)...eu o iau ca pe o despartire...Sunt bulversata...nu il mai recunosc...sau poate nu l-am cunoscut niciodata.
6 comentarii
0
15-10-2010, ora 21:28
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
Ce nasol..nu cred ca se mai poate face ceva...un baiat care te iubeste nu iti reproseaza ca ai un salar mic sau sa iti spuna pe fatza ca e vindecat dar nu mai vrea sa o faca cu u.Daca ar fi iubire te-ar proteja si nu l-ar interesa de nimic, ati face totul impreuna fara reprosuri si etc..astea banuiesc ca oricum le stii si u.Eu spun ca nu mai exista intre voi nici putina urma de impacare..daca el ti-a cerut pauza inseamna ca nu se va mai intoarce niciodata.Pauza defapt e o despartire treptata ca sa nu iti spuna dintr-o data "gata". Imi pare rau pt.tine dar intr-un fel decat sa stai asa bulversata si sa nu iti convina nimic, mai bine divortati si iti cauti altul ca ince esti tanara si poti trai momente de neuitat.Nu fi suparata, timpul le va rezolva pe toate si ai incredere ca tu nu esti vinovata cu nimic iar Doamne Doamne e sus si va avea grija de tine.Bafta:*
1
07-11-2010, ora 01:36
sexer45
Nu este medic/terapeut
sexer45
Sfatul meu: Fa-ti bagajele si pleaca! Timpul e clar pierdut pentru ca te-a mintit si nu ii pare rau ( in sensul ca nu va lua masuri sa nu se mai intample). Este o clara nesimtire din partea lui sa te trimeata la al 2lea job dupa ce ai stat 2 ani dupa coada lui. S-ar putea sa ii fie frica sa recunoasca in fata ta ca a facut greseli cand v-ati casatorit.

Ia-ti timp si pune-te pe picioare ( pun pariu ca iesi cu sufletul sfaramat din asa ceva), nu te arunca in bratele primului pe care il gasesti in cale. Daca ai avea si posibilitatea sa te duci la un psiholog bun ar putea sa te ajute f mult. Cuplurile sanatoase sunt formate din 2 persoane care se descurca singure si stau unul cu celalalt pt ca le place NU DIN NEVOI. Din cupluri cu probleme ies copii nevinovati care preiau greselile, pacatele parintilor. Ai grija! Si iti urez mult noroc!
0
27-12-2010, ora 18:17
l@vinia
Nu este medic/terapeut
l@vinia
buna.chestia cu ingrasatu mi se pare absurda, pana la urma nu pt asta v-ati casatorit, frumusetea nu dureaza o vesnicie, asa ca mai bn fa tu bagajelu si go sa vedem daca ii va placea viata de burlac din nou, nu esti obligata sa stai cu un om care nu te respecta pt ceea ce esti si nu cum arati, sa-si ia fotomodele, daca vrea frumusete, iar tu stai lin ca nu e sfarsit de drum o sa gasesti tu pe cineva care sa te aprecieze asa cum esti, sau mai bine poate isi va da el singur seama ce a avut si ce a pierdut...fii tare.te pup!
0
17-02-2012, ora 20:47
adinuta liv
Nu este medic/terapeut
adinuta liv
da y ignor repede y un viitor stralucit inainte sa fii mandra de tine te rog
1
24-02-2012, ora 01:04
Eu
Nu este medic/terapeut
Eu
Pacat, ce sa spun exista probabilitatea sa aiba pe altcineva, si datorita acestui fapt sa incerce sa iti gaseasca tie defecte, eu zic sa stai de vorba cu el daca se poate si sa nu renunti daca il iubesti, niciodata nu ii prea tarziu.
1
29-02-2012, ora 23:50
marinelutza
Nu este medic/terapeut
marinelutza
Divorteaza si nu mai pierde timpul cu un badaran ca asta. Decat sa zici vai de voi mai bine zici vai de tine. Si lasa-l sa-si ia o "miss", ca o sa vada el mai incolo, pentru ca nu exista fapta fara rasplata. Succes, ai toata viata inainte!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: