Limbric sau mucozitate 'muc' din nas?

15-01-2012
mihaii28
Nu este medic/terapeut
mihaii28
Buna ziua.

In aceasta zi m-am speriat foarte rau. De 4 zile ma glodea ceva in nas iar azi am suflat nasul si ce credeti ca am vazut? Un vierme de vreo 3 cm pare a fi limbric in opinia mea, mi-a iesit pe nara dreapta mort. Credeti ca am o boala grava ? M-am speriat rau. Sau sa fie un simplu "muc" mucozitate. Dar din cate vad eu arta ca un vierme.
4 comentarii
0
16-01-2012, ora 11:12
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Du-te la medicul de familie sa-ti dea o trimitere sa faci un examen (sau mai multe) coproparazitologic/e, ca sa poti ulterior sa iei un tratament corespunzator.
0
16-01-2012, ora 16:39
mihaii28
Nu este medic/terapeut
mihaii28
Acuma pentru orice fleac trebuie sa ma duc la medicul de familie. Si daca ma doare o unghie la fel. Nici chiar asa. Mai trebuie sa lupte si organismul cu microbii. De aceea avem de la natura anticorpi care sa lupte impotriva microbilor. Altfel nu ne mai dadea natura. Nu e logic nu? Organismul trebuie sa lupte dupa opinia mea.

Ce e drept dupa 3 ore s-a descopus acel "muc" arata ca mucusul dupa ce trece un melc. Oare exista aceasta posibilitate de a iesi "muci" care arata ca un vierme din nas? Bine viata e plina de surprize, orice e posibil. Vreau sa aflu si parerea voastra.
0
16-01-2012, ora 22:52
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
:)))))) Hai ca devine amuzant.

Da-mi, Doamne, rabdare! :D
0
17-01-2012, ora 18:16
mihaii28
Nu este medic/terapeut
mihaii28
Atunci daca devine amuzant numai posta in topicul meu. Punct. Posteaza in alte topicuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rinoreea cronică - cum oprești secrețiile nazale?
  • Mucii galbeni: semnalează o infecție?
  • De ce îți curge nasul des (și nu ești răcit) - și sfaturi pentru mucoși
  • Îmi curge apă din nas
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •