Lipsa menstruatiei si secretii vaginale

05-02-2014
Lollita
Nu este medic/terapeut
Lollita
Buna ziua. Mi-am facut o programare la ginecolog pentru ziua de luni, dar vreau sa mai aflu cateva pareri.
Exact in ziua ovulatiei am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu, insa protejate. Am observat un lichid albicios pe prezervativ, dar dupa aceea m-am asigurat ca acesta este intact, deci ma indoiesc ca este vorba despre o sarcina. Seara, mi-a curs acel mucus cervical, ca de obicei in perioada ovulatiei.
Problema este acum. Nu am un ciclu menstrual regulat, deci in prima faza nu mi-am facut probleme pentru intarzierea acestuia luna asta. Insa au trecut 2 saptamani de intarziere si incep sa ma ingrijorez. M-au durut sfarcurile ambilor sani timp de o saptamana, doar sfarcurie...nu si restul sanului, iar acestia s-au marit foarte putin in volum. Sfarcurile erau tari si mai iesite in relief ca de obicei Acum ma doare unul singur, iar la celalalt incepe sa ma doara sanul[cam ciudat]. Mentionez ca am o secretie vaginala foarte lichida si transparenta, cu o urma greu vizibila de ceva albicios, urat mirositoare, asemeni pestelui. Am mancarimi in zona vaginala si o usoara senzatie de usturime. De vreo 2-3 luni am dureri usoare in zora rinichilor, dar numai atunci cand imi este frig, iar cand ma lipesc cu spatele de calorifer se amelioreaza. Acuma, lucrul ciudat este faptul ca, atunci cand stai la caldura, acea secretie devine mai abundenta si am dureri de spate [din nou, in zona rinichilor] si dureri pelvine. Personal, suspectez o infectie. Exista posibilitatea unei sarcini? O sa fac si zilele aste un test de sarcina, ca sa nu fiu uimita in caz ca doamna doctor o sa ma anunte de aparitia unui junior, desi chiar ma indoiesc ca poate exista o asemenea fictiune.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •