am o problema cu secretia vaginala, adica imi curge mereu...

20-03-2014
Bianca188
Nu este medic/terapeut
Bianca188
Hei, buna seara! Voi trece direct la subiect si incep prin a spune ca am 17 ani jumatate, am un prieten(18 ani jumatate) de 1 luna jumatate, pana acum 3 zile am fost virgina, el la fel. Sunt 99% sigura ca este cel cu care imi voi petrece mult timp, de ce nu, tot restul timpului :) Tin sa precizez ca sunt informata in ceea ce tine de 'Educatie sexuala', deci pregatita am fost, insa.. a existat/exista o problema ce m-a si speriat.In timpul actului sexual, ne-am protejat dar la sfarsitul acestuia, atunci cand a avut loc ejacularea, acesta a facut-o in mine(in prezervativ), dupa ce a scos penisul, acesta era foarte ud, iar eu m-am speriat groaznic cand am pus mana. E posibil sa se fi spart prezervativul, ori secretia vaginala si-a facut aparitia+lubrifiantul ce-l contine si prezervativul? (Tin sa precizez ca am o problema cu secretia vaginala, adica imi curge mereu aceea).L-am intrebat daca i s-a spart prezervativul, s-a uitat si a zis ca nu, mai tin sa precizez ca am pus si eu mana sa vad.. si nu parea a fi rupt acesta. Ce parere aveti? Sunt ingrijorata..El mi-a spus ca, in cel mai rau caz, o sa cumpere un test de sarcina, dar totusi, tind sa cred ca nu s-a rupt prezervativul.. Multumesc :D
4 comentarii
0
20-03-2014, ora 20:14
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
BIANCA daca erai asa bine informata care este problema? data viitoare daca ai dubii ca sa spart prezervativul dute la baie si umplel cu apa si asa il verifici, nu ca alta fata de pe forum care la umflat si atunci vei avea raspunsul la intrebare.
IN DRAGOSTE SEX SI VIATA NICIODATA NU LE VEI STII PE TOATE SI INTOTDEAUNA VOR FI NOUTATI.
0
20-04-2014, ora 09:30
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Nici o metoda contraceptiva nu pare a fi sigura 100%.
Iubiti-va mult, dar sa o faceti cu grija.
0
21-04-2014, ora 20:24
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
VA CONTRAZIS DOMNULE DOCTOR : ABSTINENTA ESTE SIGURA 100%.
0
22-04-2014, ora 00:46
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Te salut MARTON, ai dreptate, dar nici nu se poate instala graviditatea fara fecundatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Adolescent
  • Secrețiile vaginale
  • Sunt însărcinată?
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  •