ma doare foarte des in timpul actului sexual

12-06-2008
some_one
Nu este medic/terapeut
some_one
Am o problema si prefer intai sa cer unele sfaturi sau poate chiar sa fiu lamurita.Sunt de 2 ani jumate cu prietenul meu si cam de aproape 2 ani ma doare de dese ori in timpul actului sexual.Adica simt ca ma doare burta jos la zona pubiana foarte rau sau simt ca organul lui ar da in ceva la mine si tot asa imi provoaca dureri enorme cateodata.Cred ca si din aceste motive nu prea sunt o persoana nebuna dupa sex ba chiar el se roaga de multe ori de mine si parca nu simt mai deloc acea excitare care a fost o data. Acestea s-or datora din cauza durerilor?Va rog mult ajutati-ma cum puteti pt ca probabil ca trebui sa ii fac si curaj sa merg la ginecolog chit ca nu ma incanta deloc aceasta idee(prefer sa imi spuna cineva decat sa fac o consultatie).
4 comentarii
0
12-06-2008, ora 00:00
Shallow_me
Nu este medic/terapeut
Shallow_me
Poate fi vorba de o anexita.Multe femei se confrunta cu asa ceva cel putin o data in viata. Problema nu va disparea de la sine. Consulta neparat un ginecolog. Nu trebuie "sa ti faci curaj" ca nu te duci la spanzuratoare. este sanatatea ta in joc. problema se poate croniciza mai ales ca te confrunti cu aceasta situatie de o buna perioada de timp.
0
30-06-2008, ora 00:00
doina_pusha
Nu este medic/terapeut
doina_pusha
am si eu nevoie de un sfat va rog acum 7 luni mam operat de apendicita si chist.d atuncii ma cam doare intruna si in dreapta si in stanga si nu inteleg de ce mai ma doare as vrea o explicatie la doctor nu mai ma duc. in ultima vrejme am si o stare de disconfort in organism ma doare mai mereu burta ciclu nu mai venit 2 luni decat cateva picaturi timp de 2 luni si a treia luna mia venit mult si sa terminat dupa 6 zile juma ce pot sa fac ?
0
20-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
dc nu comunici cu el ?el nu isi da seama k pe tine te deranjeaza ceva?k s-a schimbat un aspect de tu nu mai doresti sa ai relatii sexuale cu el?ar fi indicat sa consulti un medic ginecolg care te va ajuta cu aceasta problema.bafta multa
0
20-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
doina_pusha =>cu toate k spui k la un medic nu te mai duci cel mai indicat ar fi sa cauti unul bun, care sa se comporte frumos cu femeile (pt k sunt destui medici care nu isi merita diploma) sa ii spui problema ta si sa gasiti o rezolvare, MULT NOROC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •