Ma doare in gat de vreo saptamana si nu mai imi trece

01-07-2013
Vivy2010
Nu este medic/terapeut
Vivy2010
Acum o saptamana am fost la o petrecere pe barca si am baut rece in continuu, am si tipat am si urlat etc...a 2"a zi am observat ca ma doare in gat...am zis ca nu are ce sa fie de la gheatza tzipete etc si poate si curentul de pe barca am racit putin ca aveam si nasul infundat am baut cald si am incercat sa iau niste strepsils de supt.vad ca a trecut o sapatamana si tot nu imi mai trece gatul.inca mai imi curge putin nasul, si ma deranjeaza tare in gat cand inghit si tot timpul am impresia ca trebuie sa inghit sau ca am gatul uscat.
PS:amigdalitele sunt scoate de mult.
Vre'un sfat?
4 comentarii
0
02-07-2013, ora 17:46
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
babesti:
1. cand te doare-n gat..scarpina-te in urechi.(vb serios)..si mi-a trecut.
2, ia Voseptol.
cele bune,
0
02-07-2013, ora 19:35
Vivy2010
Nu este medic/terapeut
Vivy2010
garantez ca nu merge cu scarpinatul si voseptol, si alte chestii de genul asta care nu mai stiu acum ce nume au am luat... alte idei vre'o mana de ajutor?
0
02-07-2013, ora 19:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pastile cu propolis pentru dureri de gat.
Daca ai limba alba, curat-o in fiecare dimineata cu o lingurita ascutita.
0
03-07-2013, ora 00:51
Vivy2010
Nu este medic/terapeut
Vivy2010
O sa incerc si cu propolis..ieri dim am luat 2-3 linguritze de miere si m'a uns pe suflet ce bine mi'a prins. sa iau cu propolis poate asa merge si park de la jumate'a limbii spre gat este ceva pe ea..nu stiu ce. sa vad cum reusesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.