Masurarea tensiunii arteriale

22-11-2021
cristina12@
Nu este medic/terapeut
cristina12@
buna ziua, mi- am masurat tensiunea arteriala si mi-a aratat 140/80, iar api dupa un minut la o adoua amsuratoare 125/74 iar la a treia
122/73, de ce este o diferenta inte prima masuratoare si celelate doua ? aparatul este unul digital
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Varicoline
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Topul greșelilor unui hipertensiv
  • Monitorizarea tensiunii arteriale ar putea deveni la fel de facilă precum realizarea unei videoclip
  • Cercetătorii lucrează la dezvoltarea unui dispozitiv portabil de monitorizare a tensiunii arteriale
  • Măsurarea tensiunii arteriale - tehnica corectă și erori de evitat
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.