pastila de a 2-a zi, menstruatia la timp ii vine?

10-05-2009
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
joi am facut sex cu pam facut sex cu prietena mea si la aprox 24 de ore a luat pastila de a2a zii. efectele negative nu au fost grave, doar ameteli si dureri de cap, kre au tinu 1 ziii. menstruatia la cat timp vine. esti de bine ce sa intamplat. acum zice k se simte bine. este totul ok. pot sa stau linistit.?
4 comentarii
0
10-05-2009, ora 20:53
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
mentionez ca s-a rupt prezervativul, si de aia am ales aceasta solutie :|
0
11-05-2009, ora 20:01
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
daca a luat pastila asa cum spui...nu cred sa fie vreo problema...da' din cate stiu eu..sunt 2 pastile..kre trb luate la 12 ore diferenta una d alta...:-s ametelile si durerile d cap sunt reactii secundare ale pastilei...am patit'o si eu...:( sfatul meu e sa faca un2 teste de sarcina la 10 zile dupa ce a luat pastila, unul seara unu dimineata...si dk ies negative poti sta linistit...desi dupa 7-8 zile ar trebui sa ii vina...bafta !
0
12-05-2009, ora 14:51
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
pai e doar una singura :D. escapelle. mia zis farmacista k e doar una pentru k are dozaj ff puternic, adica cat pentru 2 :D. a 3-a zii dupa ce a luat pastila a zis k e ok nu o mai doare capul. joi vineri o sa fie o saptamana de cand a luat pastila :D
0
12-05-2009, ora 17:36
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
postinor si escapelle sunt cele mai sigure..postinor sunt 2..escapelle e una...asteptati si voi pana luni, si apoi sa faca test de sarcina k sa fiti siguri...:-s bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.