Mersul la plaja si implant cu silicon

06-07-2014
Mutzelia
Nu este medic/terapeut
Mutzelia
Buna ziua,

Am mai intrat pe acest site de nenumarate ori. Si am gasit mereu ce cautam. De aceasta data nu am gasit. Asa ca m-am logat...si cer ceva informatii.
Peste o luna vin acasa in vacanta. O luna. Si sunt programata pentru operatie de marire sani cu implant siliconic. Am f multe intrebari, dar presupun ca o sa imi raspunda si Dl doctor. Ce ma agita acum este urmatorul lucru. Nu pot sta mai mult de o luna acasa, si vroiam sa impac pe toata lumea. Eu sa am sanii mult visati, si sa merg si cu familia la mare. intrebarea mea este...pot sa ma duc la plaja? Impropriu spus...la umbreluta. Si pot purta un costum de plaja? Eventual unul fara armatura. Implantul se introduce pe sub san.
Sper sa primesc un raspuns competent cat mai curand.
Va multumesc
1 comentarii
0
07-08-2014, ora 22:51
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
Buna seara!
dupa operatia de marire a sanilor cu implant mamar nu se recomanda sa va expuneti la soare, plaja pentru o perioada de cel putin 3 luni. Este bine sa va alegeti prioritatile, avand in vedere ca dvs. sunteti cea care face interventia, si nu ceilalti, asa ca este bine sa va ganditi in primul rand la dvs., ca totul sa decurga normal si sa respectati in primul rand indicatiile postoperatorii.
Operatia aceasta o faceti pentru a beneficia de un efect pe termen foarte lung asa ca e important ca totul sa decurga perfect, evitand riscurile inutile!
Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •