Micsorare cornete nazale

09-03-2008
TUPI
Nu este medic/terapeut
TUPI
Buna ziua ! Am si eu cornetele nazale marite, motiv pentru care mi se infunda nasul mai ales cind dorm, lucru absolut total neplacut. M-am documentat de pe Forumul dvs. si m-am hotarit sa-mi fac operatia de micsorare a acestora cu tehnica Ellman. Intrebare si rugaminte : mi-ati putea recomanda o clinica (eventual un medic) din Cluj (avind in vedere ca locuiesc in Baia Mare) la care sa pot face aceasta operatie?. Va multumesc anticipat !
4 comentarii
0
09-03-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
In cluj poti merge in clinica ORL a spitalului municipal.
0
25-11-2009, ora 23:34
baby_kristina87
Nu este medic/terapeut
baby_kristina87
buna ziua.mam operat de curand de cornete nazale prin radiofrecventa si inca nu pot respira fara picaturi rinofug pe care mi lea recomandat dr deoarece inainte de operatie foloseam olinth si devenisem dependenta.am si o deviatie de sept pe dreapta care simt ca ma supara insa dupa operatia de cornete dr ma asigurat ca voi respira ok chiar daca am deviatie.va rog sami spuneti dupa cat timp de la operatie voi putea respira fara ajutorul picaturilor? multumesc
0
26-11-2009, ora 16:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
depinde cu ce electrod sa lucrat.
cu mono polar sau bipolar.
la bipolar se rezolva totul in 10 zile.
la monopolar.. se produce numai o actiune termica in interiorul cornetului.. si dureaza mai mult pana colagenul se transforma in fibrina! poate sipanala 3 saptamani.
0
13-05-2011, ora 15:26
blondububa
Nu este medic/terapeut
blondububa
Buna ziua.Pe 16 am programare la operatie de cornete nazale si am inteles ca dupa operatie nu poti respira pe nas asa este ?Daca ai fibrom nazal medicul ascunde asta ?Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.