Nelămurire mare - tratament hipertensiune arteriala și pulsul mare | Forumul Medical ROmedic

Nelămurire mare - tratament hipertensiune arteriala și pulsul mare

09-08-2020
Mary 1
Nu este medic/terapeut
Mary 1
Am fost diagnosticata de un medic internist ca având hipertensiune arteriala și pulsul mare.
Tensiunea a fost 16. Cu 9 și apoi 17 cu 9.
Mi-a prescris Carvedilol 6.25 1 capsulă de 2 ori pe zi și Noliprel 5/1, 25 mg o capsula pe zi.
Nu pot ajunge în următoarele 10 zile la un cardiolog.
Este în regula tratamentul., menționez ca nu am luat niciodată tratament pentru inima.
Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când este momentul ideal pentru a lua medicamentele antihipertensive?
  • Studiu: medicamentele antihipertensive cresc speranÈ›a de viață, chiar ÅŸi la adulÈ›ii cu mai multe condiÈ›ii medicale
  • O nouă descoperire ar putea duce la dezvoltarea de noi medicamente împotriva hipertensiunii arteriale
  • Noi recomandări pentru medicii care tratează hipertensiunea (studiu)
  • Mai multă miÈ™care È™i mai puÈ›in sedentarism, cheia pentru o viață mai lungă, fără boli cardiovasculare
  • O singură pilulă ce conÈ›ine patru medicamente, mai eficientă în controlul hipertensiunii arteriale decât tratamentul standard
  • Hipertensiunea arterială rezistentă la tratament ar putea fi redusă printr-un plan alimentar sănătos
  • Care este cea mai eficientă strategie pentru controlul hipertensiunii arteriale: ce spun studiile?
  • Cauzele tahicardiei (bătăilor rapide ale inimii È™i pulsului crescut)
  •