nod in gat, senzatie ca nu pot inghite

08-06-2015
dria
Nu este medic/terapeut
dria
La inceput de an am avut cateva probleme cu stomacul. Esofagita de reflux, aer care imi ajungea in gat si am mancat cu dificultate. Mi-am revenit dupa un tratament cu nexium doua luni, dar am ramas cu aceasta teama. Acum am o sinuzita cu o un lichid care se scurge pe peretio gatului si ma deranjeaza cand inghit, de la un granulom dentar
Cu toate ca stiu ca nu ma pot ineca cu ea. Incerc sa mananc de trei ori pe zi chiar daca mananc putin. De mentionat ca acum 5 ani m-am inecat ft tare si m-am speriat un pic. Insa problemele au aparut acum. Mananc strestata si atenta sa nu ma inec. Am slabit si sunt apatica. Eram voioasa si gurmanda.Momentan tin tratament pt sinuzita si stomac
Chiar nu inteleg de unde a aparut aceasta teama, parca este dintr-o data. Multumesc mult si astept un raspuns!
2 comentarii
0
12-06-2015, ora 19:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti test de anxietate pe net, si eventual consult psihatru.
0
03-08-2015, ora 17:09
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
treci cumva si printr-o perioada mai stresanta?

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •