nu pot sa depistez cauza | Forumul Medical ROmedic

nu pot sa depistez cauza

06-04-2014
lacryslabu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
lacryslabu@yahoo.com
buna ziua am varsta de 42 de ani si de ceva ani ma confrunt cu diferite probleme de sanatate. au inceput cu insuficienta urinara de efort la care am fost operata si mi sa aplicat o bandeleta( plasa ) apoi imediat au inceput sa mi se umfle picioarele. apoi la o perioada am fost operata si de sindrom de tunel carpian stang. in urmatorii ani am depistat o hernie de disc l4-l5 l5-s1. apoi probleme toracale la t1 -t2 cu chisturi.cervical o vertebra in plus, asa mia zis doctorul reumatolog. anul acesta am depistat si la inima o insuficienta tricuspidiana gr. 1 si insuficienta mitrala gr. 1. respectiv am si varice. am probleme cu umflarea picioarelor chiar si a fetei ( retentie de lichide cred). cu tot cu tratament tot se umfla si am senzatia de respiratie greoaie si durere in zona capului mai precis in zona fontanelei, cu probleme de concentrare, uit foarte repede si imi aduc aminte foarte greu de un lucru si ce am de facut. va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
25-04-2014, ora 16:56
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Afectiunile enumerate de dumneavoastra tin de mai multe specialitati. Ce e de facut ? Trebuie luate toate si tratate pe rand, fiecare cu medicul de care apartin. Eu ma ocup mult cu tratamentele de recuperare medicala pe coloana vertebrala si pot sa va spun ca tratand bine coloana vertebrala, multe din problemele dumneavoastra se vor rezolva sau cel putin se vor ameliora foarte mult. Veti vedea cum toata starea dumneavoastra incepe sa se schimbe in bine, deoarece la nivelul coloanei vertebrale sunt foarte multi centri nervosi care coordoneaza foarte multe functii din corpul uman.
Cu stima si respect:
dr Petre Muresan
0
27-04-2014, ora 20:26
lacryslabu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
lacryslabu@yahoo.com
va multumesc din suflet pentru raspuns domnule dr.PETRE MURESAN, intradevar am luat pe rind bolile la medicii de care apartin dar in loc sa se amelioreze ele tot mai apar. asa este de la o anumita varsta dar la mine in cativa ani au venit una peste alta. asta e dar daca s'ar m'ar ameliora sa m'ai pot lucra cativa ani ca la varsta asta nimeni nu ma poate pensiona. adevarul e ca lucrez si intr'un domeniu care solicit foarte mult coloana, m'ai precis la un coafor si probabil ca asta influenteaza bolile mele. mi'ar placea foarte mult sa ma sfatuiti ce pot face mai departe. in asteptarea raspunsului dumneavoastra va multumesc inca odata pentru sfatul ce mi la'ti dat. multumesc din suflet. o saptamana buna sa aveti, cu respect lacramioara slabu
0
28-04-2014, ora 01:47
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Eu ma ocup foarte mult cu tratamentele pe coloana vertebrala.
Trebuie sa faceti mai intai niste investigatii pentru a vedea cum stati
si apoi putem discuta despre tratament, daca va intereseaza.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
30-04-2014, ora 23:41
lacryslabu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
lacryslabu@yahoo.com
buna seara imi cer scuze dar din cauza serviciului intru foarte rar pe internet, v-as ruga sa imi spuneti ce fel de investigatii am nevoie. chiar as dori daca se poate sa ma ajutati, as putea chiar sa notez tot ce scrie pe rezultate ca nu sunt prea vechi sau eventual sa le trimit copii prin mail, oricum va multumesc din suflet pentru ajutor. cu respect lacramioara slabu
0
11-05-2014, ora 12:30
lacryslabu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
lacryslabu@yahoo.com
buna ziua d-le dr.PETRE MURESAN imi cer scuze ca va abordez din nou dar va rog din suflet daca vreti sa imi spuneti ce fel de investigatii trebuie sa fac ca iar am probleme cu spatele. multumesc anticipat.o saptamana cat mai buna sa aveti cu respect LACRAMIOARA SLABU
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un hormon gastrointestinal arată rezultate promițătoare în tratamentul insuficienÈ›ei cardiace È™i renale
  • Descoperire importantă în tratamentul principalei cauze de insuficiență renală la copii
  •