Nu stiu ce sa fac! am nevoie neaparat de un raspuns!!

23-01-2015
12
Nu este medic/terapeut
12
Ideea e ca ma aflu intr.o perioada dificila cu examene. Nici nu imi mai dau seama daca sunt stresata sau ma aflu in starea asta de prea multa vreme. Am avut inainte de inceperea ciclului doua contacte neprotejate la scurt interval de timp. Mentionez ca s.a eliberat afara. Mi.a intarziat 5 zile. Mi.a fost rau in ultima perioada: urinez foarte des, m.a durut stomacul, mi.e frig incontinuu, sanii sunt destul de tari. Ar trebui sa fac test de sarcina?
3 comentarii
0
23-01-2015, ora 20:10
89Adina
Nu este medic/terapeut
89Adina
Poate sa întârzie si din cauza stresului.Totusi spre liniştea ta fati un test de sarcina dupa vreo 10 zile de intârziere desi daca nu a lăsat in vagin sunt ft.slabe şansele sa ramai.
0
23-01-2015, ora 20:13
12
Nu este medic/terapeut
12
M.am gandit ca daca n.a fost la baie sa curate canalul facand pipi...e posibil sa ramana acolo cativa spermatozoizi...si daca s.a intamplat din nou( in runda 2) sa nu fi intrat la mine in vagin...stiu ca ei traiesc pana la 4 zile...
0
23-01-2015, ora 20:30
12
Nu este medic/terapeut
12
Multumesc de parere in orice caz, ma simt mai relaxata :*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Stresul la locul de muncă
  • Cum se reactivează virusul herpetic în condiții de stres
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Cum gestionăm stresul?
  • Stresul financiar ar putea cauza și durere fizică
  • De ce întârzie menstruația?
  •