O gramada de negi pe mani, picioare si pe buza

22-02-2009
football
Nu este medic/terapeut
football
Buna seara,

Este primul meu post pe forum... In primul rand vreau sa va multumesc pentru crearea acestui forum!

Eu am o problema.Am 15 ani si am multi negi. Am pe maini, pe picioare, pe buza. Nu ma apuc sa ii numar dar sunt vreo 25 cred.Si asta ma ingrijoreaza pentru ca intr-un an s-au triplat.

Am vazut la stiri ceva despre un om copac care din negi a ajuns asa si m-am speriat urat rau.Momentan imi dau cu Duofilm dar nu are nici un efect, doar intareste negii si le schimba culoarea.

Imi este rusine sa dau salut cu prietenii pentru ca sunt plin de negi pe palma.

Sper sa imi dati o solutie ceva.

Cu stima si respect,
Cristi
3 comentarii
0
13-04-2009, ora 10:19
football
Nu este medic/terapeut
football
Nu vrea nimeni sa imi raspunda?
0
19-09-2009, ora 21:03
manhst
Nu este medic/terapeut
manhst
Salut Cristi, si eu am cativa negi pe mana dreapta(3), dintre care unul in palma.Ai incercat Criopharma ? Este 70 de lei si se gaseste cam in toate farmaciile.Nu l-am incercat deoarece nu am bani, dar poate te ajuta!
Am inteles ca este foarte bun si ingheata negii pe loc.
Bafta !
0
23-09-2009, ora 17:43
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Te sfătuiesc să mergi la un medic imunolog pentru a-ţi face anumite teste sanguine. Există posibilitatea ca sistemul tău imunitar să nu fie capabil să lupte cu o infecţie virală (HPV - human papilloma virus). Pe degeaba vei încerca să distrugi negii dacă problema este internă. Trebuie să elimini cauza pentru a face ca efectul să dispară complet!
Pentru negi foarte bun este unguentul cu mărul lupului. Aplici o peliculă fină pe zonele afectate de 3 ori/zi până la vindecare, dar la medic tot te sfătuiesc să mergi (dermatolog, internist, imunolog etc.)...

Toate cele bune!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Papiloamele sau negii trebuie extirpaţi? - atitudinea corectă
  • Tratamentul corect al negilor și papiloamelor
  •