Pot sa ramin insarcinata in ultima zi de menstruatie?

26-07-2013
Colors7
Nu este medic/terapeut
Colors7
Deci, pe data de 18 iulie mi s-a inceput menstruatia, pe 22 in timpul sexului prezervativul s-a rupt, peste o ora dupa asta am luat postinor 2 dupa regulile prestabilite. Pe 25-26 am avut o singerare destul de abundenta asemanatoare menstruatiei. Ce ar insemna aceasta singerare? Si este posibil riscul unei sarcini?
2 comentarii
0
26-07-2013, ora 21:08
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Inseamna ca ai luat un medicament care este foarte nociv organismului! O sa mai treaca ceva timp pana sa iti revii la normal.
In a treia zi a ciclului este imposibil sa ramai insarcinata, daca ai un ciclu regulat. Deci ai luat degeaba postinorul, , , ,
0
28-07-2013, ora 17:05
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu exista riscui atat timp cat ai luat medicamentul conform prospectului.aceas sangerare este menstruatia care apare dupa administrare
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sunt însărcinată?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.