Oboseala, palpitatii cand ma supar sau cand ma aplec

18-09-2022
rox148
Nu este medic/terapeut
rox148
Buna ziua!Ajutor !!! Am 45 de ani si nu mai sunt buna de nimic !!!! de tanara de la 20 de ani atunci cand depuneam efort gen curatenie acasa sau miscare fitness a doua zi zaceam de oboseala aproape intepenita de șale cu dureri pe solduri…care treceau de la sine. La sala daca mergeam pe banda dupa maxim 10 min incepeam sa schiopat de durere de sold insa la mers normal pe strada nu am probleme cu soldul.intr o dimineata m sm trezit cu piciorul amortit zgariam pielea si nu simteam nimic a trecut de la sine a doua zi

In urma cu 1 an dupa ce am stat aplecata am spalat catelul a doua zi simteam ca plutesc ma durea spatele oboseala crunta palpitatii un gol in cosul pieptului ca o epuizare, nu mai aveam putere sa urc scarile gafaiam transpiram parca aveam 90 de ani, la mers transpiratii abundente, la fiecare miscare de rotatie, de aplecare senzatie de pierderea echilibrului privire in gol epuizare maxima …Orice miscare stanga dreapta imi scurta respiratia fractiune de sec si parca tresaream ca atunci cand simti ca sare inima …mi am revenit usor in cateva luni insa nu in totalitate ! Azi daca stau 3 ore in parc plimbare normala nu alergat, a doua zi sunt frântă, cand ma aplec si ma ridic am palpitatie( nu mereu cand sunt ft obosita) daca stau mai mult pe scaun am palpitatii senzatia ca pic in fața si trebuie sa ma ridic sa ma intind sa mi trisnesc incheieturile si sa merg sa merg mult daca merg ma simt mai bine !la efort gen ridicat o sacosa grea ma duc asa pe o parte daca ma cert sau ma supar ! Insa nu mai pot avea niciun job ca nu mai fac fața din cauza oboselii pierderii echilibrului si a durerilor de oase dupa efort resimtit ziua urmatoare cand trebuie sa stau in repauz … daca fac treaba cu mainile gen lustruit oglinda incep sa gafai ma duc pe o parte, sunt dimineti cand obosesc ca ridic mainile ca sa ma pieptan …nu stiu ce sa fac am fost la neurolog cardiolog( unde mi a gasit insuficienta de valva tricuspida si mitrala usoara fara a mi da vreun tratament decat in caz ca TA creste captopril). Ce sa fac va rog incotro este inspaimantator ca nu mai pot avea job!!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Oboseala cronică, semnul unei probleme de sănătate
  • Legătura dintre hipotensiune și oboseala cronică
  • Aproape jumătate dintre pacienții cu COVID-19 îndeplinesc criteriile de diagnostic pentru sindromul de oboseală cronică
  • Femeile sunt mai grav afectate de sindromul de oboseală cronică - studiul DecodeME
  •