operatie mastoidita

12-03-2018
marynix1
Nu este medic/terapeut
marynix1
In anul 2013-2014 au inceput starile de rau si anume : ameteli, pierderea echilibrului, voma. In zilele in care aveam starile acestea vomam tot ce mancam cu o zi inainte iar in timpu' zilei respective nu puteam sa mai mananc nimic, efectiv stateam in pat zacand pana a doua zi (fara sa mananc si sa beau).
Timp de un an sunam la Salvare ma duceau la spital imi faceau mici investigatii si imi administrau o perfuzie, in zadar, deoarece nu stiau ce am, asa am petrecut o perioada de un an intre spital si acasa.
In perioada aceea am observat ca cu urechea dreapta nu mai auzeam convorbirile la telefon eram nevoit sa schimb telefonul la cealalta ureche.intre timp am ajuns la spital Pandurii sectia ORL dupa cateva investigatii si R.M.N doctorul mi-a spus ca trebuie sa ma operez de mastoidita, in 2015 a avut loc operatia a decurs ok, m-am simtit foarte bine pana in vara anului 2016, fiind cald in casa am inceput sa dau drumu' la aeru conditionat dupa o vreme am inceput sa simt dureri la ureche la aerul rece si la frigul de afara, acum ma doare si cand dorm pe ea, e o durere sacaietoare. In anul 2016 am fost operat si de amigdalite, la 6 luni si la nas de rinita.
Starile pe care le am sunt: - dureri de ureche, nu pot dormi pe ea, numai suport aerul rece.
- dureri de cap, ochi, am facut C.T si nu este sinuzita, am mai facut si control oftalmologic
-mici probleme cervicale, inelul 5-6 nu e cazul de operatie
-dureri de cap in spate dar nu tot timpul, mai mult cand dorm pe spate
-frisoane de frig la muschii de la picioare, spate si maini
-acum ma confrunt cu o raceala puternica sau viroza respiratorie, urmez tratament
1 comentarii
0
12-03-2018, ora 21:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 stii ca o ureche operata trebuie vazuta la 3 luni la medicul ORL.. ca ea nu mai dreneaza singura ceara si celulele moarte???
cand a vazut un medic ORL urechea ??
2 ce e cu dantura pe acea parte?
3 cate KG aveti, varsta si ce probleme digestive?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.