palpitati si moleseala

25-10-2011
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
am de vreo saptamana palpitati si moleseala in corp am facut ekg si este ok ce poate fii
15 comentarii
0
27-10-2011, ora 12:00
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Poate ai tensiunea mica.
Mergi la Cardiolog si deasemenea cauta sa vezi daca ai o infectie pe undeva. Te doare capul? poate ai o sinuzita.
Mergi la medicul de familie sa te consulte. Poate iti da trimitere sa faci niste analize.
0
27-10-2011, ora 21:09
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
nu ma doare capul am doar starea de moleseala am intrerupt acum 6 luni un tratament pt atacuri de panica si lam terminat sa fi revenit pt ca la cardiolog am fost ekg bun eko bun colesterorul unpic mare dar in rest ok
0
28-10-2011, ora 01:34
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Poate nu erau atacuri de panica ci spasmofilie. De multe ori sunt confundate, simptomele fiind asemanatoare.
Daca ai spasmofilie, ar trebui sa ai calciu lactic scazut.
Ai facut analiza la calciu latic, calciul ionic, magneziu, fier?
Cum stai cu leucocitele, hemoglobina, neutrofilele, limfocitele ?
Ar putea fi si o mica infectie undeva in corp. Starea asta nu apare asa, fara motiv.
Leucocitele, chiar daca sunt in parametrii dati de laborator, daca sunt mai mari de 5, 500, ar putea indica o infectie.
Trebuie privite cu atentie rezultatele, daca sunt aproape de minimul sau de maximul nivelului de referinta.
0
02-11-2011, ora 09:53
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
simtomele au cam incetat am fost la doctor la psihiatrie si mia reluat tratamentul pt tulburare de panica am sami fac si niste analize de sange de tiroida si sa vedem ce spun si ele medicu lde familie mia zis ca ma investigat suficient insa ma trimis lapsihiatrie unde mi sa confirmat recidiva a tulburari de panica mi sa recomandat si psihoterapie credeti ca ajuta?Tulburarea asta de panica credeti ca este periculoasa si poate da nastere si altor boli tin sa va spun ca in familie am antecedente aleacestei boli sa fi fost doar de la de la aceasta tulburare acele simtome pt ca acum ma simt mai bine
0
02-11-2011, ora 16:04
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Daca sunt chiar atacuri de panica, este util un tratament, mai ales ca mai sunt cazuri in familie.
Este bine cand constientizezi ca ai o problema si te tratezi.
Eu ma gandeam totusi ca ar fi util si sa iti faci analiza si la calciu lactic si ionic, magneziu, potasiu.
Poate ai o lipsa de vitamine si minerale in caz ca nu te alimentezi corect. Vorbeste cu medicul despre asta.
Mananca banane, mandarine, portocale. mere, morcovi, iaurt, kefir si mai putine dulciuri sau sucuri acidulate (sau nu).
0
03-11-2011, ora 12:55
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
nu intotdeauna cand respir ma tine in partea stanga la incheietura intre brat si corp si un pic mai jos la inima nu am nimic ce poate fii?nu e o durere e o retinere mica
0
03-11-2011, ora 13:03
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Poate fi un junghi intercostal, dar ar fi bine sa te consulte un doctor la plamani, daca la cardio ti-a iesit bine.
Nu poti respira complet sau ai o durere la subrat?
Ridica mana si verifica daca ai o umflatura ( ganglion) la subrat sau te doare la apasare in zona.
0
04-11-2011, ora 12:49
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
da nu prea pot respira complet si cateodata cand respir ma inteapa usor in partea stanga aproape de inima tin sa va spun ca fac un tratament cu stimuloton pt tulburare de panica potintepaturile si de la asta?
0
04-11-2011, ora 12:59
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Vorbeste cu doctorul care ti-a prescris medicamentul si spune-i de aceste simptome.
0
07-11-2011, ora 16:17
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
la analize la acid uric seric mia iesit 3.54 si valoarea normala este intre 3.6 si 7.7ce inseamna acid uric seric scazut?
0
16-11-2011, ora 12:42
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Nu este bine ca ai acidul uric scazut. Poate fi o afectiune a rinichilor care antreneaza o elomonare mare de substante prin urina (sindromul Fanconi), poate fi si o problema hepatica, o intoxicatie cu plumb, mai poate fi si de la ce medicamente iei tu.
Trebuie sa vorbesti cu doctorul sa verifice daca nu cumva medicamentele iti scad acidul uric, sa faci analize la ficat.
Bei cumva tuica sau folosesti vase de cupru?
0
17-11-2011, ora 20:03
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
nu beau tuica si de asemeni nu mananc din vase de cupru am fost la medicul de familie si mia zis ca nu e ceva grav restul de analize mi-au iesit bine
0
30-12-2011, ora 21:07
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
am facut si holter ekg si ekg precum si radiografie la plamani si nu mi-au gasit nimic si totusi am niste intepaturi in partea stanga nu mereu dar sa zic la 3 zile nu sunt mari dar totusi ma sperie
0
01-01-2012, ora 17:57
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Ai sinuzita, ti se infunda nasul? Te doare sau ai mucozitati in gat?
Ai carii dentare?
Urinezi bine sau ai ceva probleme - dureri, usturimi, sau urinezi putin si des.
Este posibil sa ai o infectie in corp, daca la inima si plamani nu ai nimic.
0
01-01-2012, ora 23:19
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
sinuzita am avut demult nu ma doare in gat de urinat urinez normal de carii mam tratat asta vara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Încetinirea ritmului la vârstnici - un indiciu de demență
  •