Palpitatii

18-10-2017
alexu86
Nu este medic/terapeut
alexu86
Buna ziua,

Am avut akm 2 zile un episod de palpitatie f puternic care a durat circa 10-15 min am fost nevoit sa ma intind nu este primul de acest gen am mai avut unul anul trecut tot asa mai puternic, in trecut am facut multe analize ekg, eco, holter analize sange dar nu sa gasit niciodata cauza tiroda buna eco abdominal etc nu stiu ce analize sa mai fac sa imi spuna cineva de unde provin aceste palpitatii plecate asa din senin si sa bata inima asa de tare. Ciudat este ca toate apar dupa ce ma aplec si ma ridic ori dupa masa tot la aplecare de ex am avut unul am sarit dintrun copac si cand mam ridicat a inceput. am 31 de ani 89 kg tensiune de obicei 11’12/ 6, 5’7, 5
5 comentarii
1
18-10-2017, ora 14:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pot fi somatizari de anxietate daca toate analizele pe care le-ati enumerat au iesit bune. Faceti un test de anxietate pe net orientativ si mergeti la un psiholog clinician sa va evalueze.
Sanatate multa!
0
18-10-2017, ora 23:48
alexu86
Nu este medic/terapeut
alexu86
Buna, aceste analize nu leam facut acum leam facut dealungul anilor cand am mai avut episoade de genul
0
19-10-2017, ora 13:25
alexu86
Nu este medic/terapeut
alexu86
De unde vin aceste palpitatii puternice atunci din senin asa... asta nu inteleg
0
19-10-2017, ora 14:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pot fi niste somatizari de Anxietate. Anxietatea e o boala cu zeci de simptome. Daca te-ai duce la psiholog te-ar invata cum sa le abordezi. Daca e nevoie si de psihiatru, ti-ar da o pastila numita antidepresiv care merge pe anxietate.
Cam cat de dese sunt aceste simptome?
0
20-10-2017, ora 12:43
alexu86
Nu este medic/terapeut
alexu86
Pai una la 6 luni poate mai vine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  •