Palpitatii | Forumul Medical ROmedic

Palpitatii

16-01-2021
Ionutgg
Nu este medic/terapeut
Ionutgg
Am 18 ani, de ceva timp tot ma confrunt cu niste stari ciudate, tot gandesc ca o sa patesc ceva rau si ca o sa mor, am batai neregulate ale inimii, cand ma ridic de jos sau ma aplec inima incepe sa bata repede si sa respir mai greu, nu am mai avut vreodata probleme cu inima. Credeti ca trebuie sa merg la cardiolog sau starile astea sunt pe fond psihic.
3 comentarii
2
16-01-2021, ora 21:10
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Daca stai si tot te gindesti ca o sa patesti ceva rau, inima ce sa faca si ia , se manifesta cum vrea ia, cred ca ai semne de anxietate si trebue tratata ca esti prea tinar. Mergi la un psihiatru pt tratament si treci tata la activitati sportive , gimnastica in fiecare dimineata, multa miscare zilnic altfel nu e bine de tine sa ai probleme de la 18 ani.
0
16-01-2021, ora 21:25
Ionutgg
Nu este medic/terapeut
Ionutgg
Dar de ce acestea apar doar cand ma ridic in picioare sau ma aplec?
1
16-01-2021, ora 22:07
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Cînd te apleci si ridici din cauza refluxului gastric. Nu se mai întîmplă daca ai avea stomacul gol, ia incearca.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici