Pareri doresc - xanax, mirzaten, convulex, sunt depedenta?
Am fost diagnosticata cu, tulbirare depresiva activa si de un an iau xanax, dimineața și seara cate o jumatate si la ameaza un convulex de 150mg iar seara si un mirzaten de 30mg intrebarea mea este daca sunt depedenta dupa un an de acest tratament????
1 comentarii
Xanaxul nu ar fi trebuit sa il iei mai mult de 3 luni. Ar trebui sa mergi sa ti-l schimbe. Cu restul poti sa mergi inainte, daca te simti bine.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Tratament depresie
- 4cum iti ajuti mama depresiva?
- 15depresie
- 6Cam de circa 11 luni ma aflu in Suedia si ma simt groaznic
- 5imi va trece starea de depresie daca iau pastile dupa cocaina?
- 5sotia mea nu mai vrea sa faca dragoste cu mine
- 17Anxietate depresie numai vad iesire :(
- 28Biochimia creierului in Anxietate si Depresie
- 33Depresia de vara. (sezoniera)
- 7paxil sau cipralex? care e mai bine tolerat?
- 3Rispolept Consta da insomnie?
- 3O boala sau mai multe
- 2Prozac.E bun?
- 1Ajutor: cipralex si insomnie
- 3Cine a mai luat anafranil?
- 4Va org sa ma ajutati. Fiica mea in varsta de 19 ani sufera de depresie severa.
- 37Va rog ajutor! Iau efectin, anxiar, abilify - nu simt nicio diferența
- 2Se poate înlocui Anxiar cu Sedatif PC?
- 4Tratament Sertalina/Solian cu spirulina
Mai multe informații despre: Depresia depresie medicamente psihiatrice
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: