Pastila de a doua zi

17-05-2019
Dostia
Nu este medic/terapeut
Dostia
Buna dimineața! Am avut contact sexual protejat cu prietenul meu, dar s a rupt prezervativul si el a ejaculat in interior. Ne am panicat amandoi, el s a dus la farmacie sa ia Escapelle eu m am dus la dus si am eliminat surplusul de sperma si am clatit cu apa calduta. Intre timp el s a intors de la farmacie si eu am luat pastila. (menționez ca am luat pastila la maxim 30 min dupa actul sexual). Nu mi s a facut rau in seara respectiva, insa astazi de dimineata am fost nevoita sa ma duc la baie cu greturi si varsaturi, insa acele varsaturi erau lichid vascos galben. Ma gandesc sa nu fie de la aciditatea prea mare din stomac.

Contactul sexual a fost facut in a treia zi după incetarea curgerii sangelui (deci in perioada de ovulatie).
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul