Pata pe piele
De doua zile mi-a aparut o pata pe partea stanga a nasului dar nu am ideie ce este.Are aspect de arsura(rosu spre maroniu)dar cand il ating pare a fi o pecingina.Intrebarea mea este :ce poate fi si se vindeca nu ?/??sper sa nu ramana semn.Va rog raspundeti
2 comentarii
Un raspuns corect nu il poti afla decat de un dermatolog. Poate fi o dermatita seboreica, dar si o arsura solara.
Am 18 ani, si vreau sa va spun ca mi-a aparut o pata pe spate cam cat o pruna mai potrivita si seamana ca o arsura, cam asa, si e putin rosiatica si ma mananca din cand in cand, dar nu mereu.Si ma ingrijoreaza faptul ca a inceput sa-mi apara si in alte locuri, cum ar fi:pe burta, pe sani, pe spate si "jos".Si eu cred ca este pecingina, dar nu stiu sigur.As vrea sa stiu cam din ce cauza ar putea aparea?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2Pete, urme de la cosuri-trec prin expunerea la soare?
- 2ce fel de boala de piele e si cu ce se trateaza?
- 7Mancarimi de piele ingrozitoare
- 2pete uscate
- 1tenul gras, matreata si pete pe fata
- 9Purpura vasculara... la cat timp trece?
- 49Coji la nivelul capului si pete pe fata
- 10pete maronii pe picior
- 6de mai bine de un an am pete pe fata..
- 12cosuri si pete
- 1pete pe gat si la subrat
- 9Ajutor, pete rosii testicule si piele ce cade!
- 7Dermatita seboreica
- 15pete pe corp
- 0Pete albe pe piele
- 1am pete pe corp
- 1Pete mustata ori de la epilat cu benzi ceara sau solar.
- 0Probleme ale pielii - pete
- 0Pete pe piele
- 4Pete pe corp
Mai multe informații despre: pete pe piele
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: