pete rosii penis

53 comentarii 1 2
0
03-06-2010, ora 18:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate e infectie de la partea masculina !
Cred ca trebuie sa mergi la un dermatolog pentru a recolta din acel lichid si a vedea despre ce este vorba.
0
16-06-2010, ora 21:12
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Spalati capul penisului cu apa simpla in fiecare dimineata.
Timp de 7 zile aplicati Triderm crema, masand bine pana intra in piele, dimineata si seara.
0
18-06-2010, ora 11:01
mario31
Nu este medic/terapeut
mario31
buna ziua,
Acum 3 zile am avut un contact sexual neprotejat si in ziua imediat urmatoare mi-au aprut niste pete mici pe capul penisului. ce pot fi? m-am spalt cu un sapun pt igiena intima Genera si pareau ca dispar, dar astazi am constatat ca s-au extins si pe piele ce acopera penisul. Sunt motive reale de ingrijorare sau e doar ceva ce se poate trata rapid. va multumesc
0
06-07-2010, ora 19:44
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
A fost vorba despre o iritatie.
0
02-09-2010, ora 14:02
bangtang
Nu este medic/terapeut
bangtang
Buna am si eu o mica problema, mi-a aparut pe capul penisului o pata rosie am fost la dermatolog mi-a preparat o crema la farmacie am folosita dupa indicati a disparut o perioada si a reaparut ce trebuie sa fac ?
0
02-09-2010, ora 19:29
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Reluati tratamentul.
0
06-09-2010, ora 00:43
akym
Nu este medic/terapeut
akym
buna aceasi problema cu petele rosii le am si eu dar pe langa acestea am si mancarimi si miroase urat chiar daca ma spal foarte des. unde ar trebui sa merg sau ce tratament ar trebui sa urmez. astept raspuns
0
15-09-2010, ora 18:02
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati sa ajungeti la un dermatolog.
0
16-09-2010, ora 00:19
bimbo
Nu este medic/terapeut
bimbo
Buna. Am si eu problema asemanatoare pe capul penisului am o pata rosie mai mare iar altele 2 micutze in vecinatate mentionez ca nu am avut contact sexual cu prietena mea doar petting ! Nu ma doare nu deranjeaza cand urinez, doar ca pata este prezenta! Ce ar putea fi? doar ce am observat aceasta problema!
0
18-09-2010, ora 11:00
ionandrei
Nu este medic/terapeut
ionandrei
Buna ziua. De aproximativ 2 ani, de obicei la cateva zile dupa un contact sexual (protejat sau nu) - dar NU de fiecare data si uneori fara contact sexual, pe pielea penisului, pe la jumatate, fara o localizare exacta, imi apar cca. 7 - 10 bubite grupate pe 1 - 1, 5 cm patrati. In zona respectiva pielea capata o usoara roseata si apare o senzatie de mancarime si disconfort. Dupa cca. 2 - 3 zile de la aparitie, bubitele se maresc putin si apoi ori se sparg singure (au un fel de lichid transparent, gen apa), ori se retrag in alte 4 - 6 zile. Daca le sparg eu, mancarimea dispare dupa 1-2 zile si apoi se vindeca la fel ca orice leziune, aparand crusta acea specifica ce cade singura. Indiferent de evolutie, bubitele (urma acestora) se vad cca. 2 - 3 saptamani, iar alte ori ramane un fel de cicatrice rosiatica (urma, amprenta) ce dispare dupa 2 - 3 luni. Nu am niciun fel de dureri, febra, etc. si nu le simt in timpul unui act sexual. Aceste bubite mi-ai aparut uneori si la baza penisului, in partea de sus, pe corp - lipit de penis, identic ca forma si evolutie cu cele scrise mai sus. Nu am urmat niciun tratament pentru ele si nu am alergie la medicamente. Va multumesc mult !
0
18-09-2010, ora 17:44
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru bimbo:
Poate fi o iritatie.
0
18-09-2010, ora 17:46
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ioanandrei:
Probabil ca faceti un herpes genital recidivant.
0
19-09-2010, ora 00:25
ionandrei
Nu este medic/terapeut
ionandrei
Multumesc. Imi puteti recomanda un tratament, atat pentru mine cat si pentru partenera mea, preventiv (ea nu are niciun simptom) ? Dupa tratament voi mai avea probleme ? Inca o data, multumesc.
0
03-10-2010, ora 15:24
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Deocamdata nu exista un tratament preventiv pentru herpesul genital.
0
10-04-2011, ora 13:45
dmx93
Nu este medic/terapeut
dmx93
buna, am shi eu o problema shi rog sa ma ajutati.mi-au aparut si mie cu ceva timp in urma (7-8 luni) pete rosii pe capul penisului deshi nu am intretinut nici o relatie sexuala, se facea vinat la erectie (capul) aveam minkarimi shi ma ustura, uneori la urinare kiar ma durea, am urmat un tratament, mi sau administrat pastile ( doxycycline shi co-trimoxazole) dimineata la amiaza si seara, shi parka miau trecut. dar aveam uneori senzatia ca mai persista ceea ce 'am vindecat' apoi(4 luni) dupa un act sexual iarashi au aparut, dar nu mi s-a parut grav, le-am lasat shi parka au trecut de l sine, dupa 4-5 zile, shi ita ca in prezent la fel dupa un act sexual la 2 zile au aparut acele pete am minkarimi shi sunt in numar enorm de mare, la baza penisului in tot acest rstimp persistau parca niste punktisoare albe, Spuneti-mi va rog : e vorba de vreo boala, de partenera, shi ce sa fac, ce sa-mi administrez, sa continui cu doxycycline si co-trimoxazole ?, igiena nu se discuta, sau poate sa fac ceva spalaturi, ceva cremuri, nustiu. va multumesc anticipat!!!
0
25-07-2011, ora 15:10
servus
Nu este medic/terapeut
servus
Buna ziua.
Am 17 ani si sunt virgin. Am avut niste pete rosii pe capul penisului si pe preput. Cand ma spalam ma usturau foarte tare, dar dupa o zi usturimea trecea. Insa peste doua saptamani aceeasi poveste, si tot asa. Mi-au aparut in total de 3 ori aceste pete in ultima luna. In plus, de 3 zile am o iritatie in interiorul gurii, in spatele maselelor, unde am si cate o dara de substanta albicioasa semi-transparenta. In plus, limba este usor alba.
Ma gandeam ca am candida si v-as fi recunoscator daca mi-ati spune daca credeti acelasi lucru.
Ceea ce ma sperie este ca am citit ca persoanele cu cancer, hiv, sau diabet sufera de candida in general...
0
24-08-2012, ora 00:45
roberto123
Nu este medic/terapeut
roberto123
buna ziua domnu doctor am si eu o problema, am intretinut pentru prima data o relatie sexuala neprotejat si dupa 2 saptamani mia aparut o pata rosie in varful capului si un fel de santulete pe capul penisului insotite de niste bubite rosii marunte.
0
01-09-2012, ora 20:43
alexR1989
Nu este medic/terapeut
alexR1989
Buna ziua,

Acum 5 zile am avut o zi in care am facut sex cu prietena mea. Nu este prima data cand facem sex de mai multe ori pe zi. A 2 zi am observat ca pielea de pe capul penisului era rosie dar exact cat era calotata. De asemenea in primele 2 zile era si inflamata si durea putin. Am spalat in fiecare zi zona respectiva foarte bine. De asemenea am crezut ca am luat ceva candida si am aplicat de 2 ori pe zi timp de 3 zile triderm. Am crezut ca a fost vorba de prea multa frecare si ca o sa treaca. Acum, nu mai este inflamata, numai doare. Dar pielea pe capul penisului a ramas rosie.
Ce imi recomandati sa fac?
Multumesc
0
21-01-2013, ora 15:39
ionel_eu
Nu este medic/terapeut
ionel_eu
buna ziua,

de o saptamana au inceput sa-mi apara pe pielea penisului (nu pe cap ) bubite rosii care au in ele un lichid transparent/ spre alb. am si mancarimi dar destul de rar. am facut sex neprotejat dar nu in ultimile 2 luni. v-as fi recunoscator daca mi-ati recomanda un tratament. va multumesc.
0
22-01-2013, ora 12:24
raduz
Nu este medic/terapeut
raduz
buna ziua am si eu o intrebare la dumneavoastra, am de ceva vreme pete roshii pe capul penisului, seara daca fac bae spre dimineata se gramadeste parca ceva lchid alb si am o mincarime insuportabila, am relatii doar cu o partenera stabila dar facem neprotejat, ceva timp in urma a dus un tratament (a avut un chist)poate fi ceva din cauza lui, va rog frumos ajutatima, va multumesc anticipat
0
12-07-2015, ora 17:07
andrei311111111
Nu este medic/terapeut
andrei311111111
buna ziua domnule doctor ma numesc andrei am 31 de nu am avut relatii sexuale de un 1 an decat cu prezervativ, am o pata pe capul penisului, sunt in italia si nu am doctor de familie aici ca nu lucrez cu acte in regula, eram curios este ceva grav?nu as vrea sa intru in panica..dar n-a sanatatea e pe primul loc.cand am contact sexual nu ma doare si nici nu am mancarimi, in urma cu un an am avut contact sexul fara prezervativ cu o tipa si cred ca de atunci mi-a aparut...si dupa ce ma pis mai curge cateva picaturi si uneori ma doare...multumesc anticipat.
0
13-11-2015, ora 12:21
Pion
Nu este medic/terapeut
Pion
Buna ziua, ma numesc Ionut si am o problema ce o aman de o buna perioada de timp.dupa un act sexual cu o femeie usoara (am folosit prezervativ)a aparut pe capul organului o pata si acum e cu secresie alba branzoasa.
Ce pot sa fac?
Va multumesc anticipat Ionut
0
03-04-2016, ora 17:13
Element
Nu este medic/terapeut
Element
Buna ziua. am 22 de ani si am o problema de 3 luni cu ganglionii la gat ( o infectie ) si acum sunt in tratament. Problema este ca de cand am inceput sa iau antibioticele astea asa multe, i-mi apar bubite rosii pe capul penisului, si exfoliere. sa fie un efect secundar ? daca incetez sa le iau, si folosesc advantan unguent, imi trec... vreau sa stiu daca pe parcurs va afecta ceva in zona asta !
Adaugă un comentariu / răspuns
53 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •