Piracetam+medicatie psihotropa?

03-06-2018
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Daca iau prozac, rispolept consta si quetiapina pot lua Piracetam, am voie?Exista interactiuni, reactii neplacute la asociere?Dauneaza?
As vrea sa-i cer doctorului pentru memorie si concentrare.Se poate lua cu psihotropele deci?Exista riscuri?
4 comentarii
0
03-06-2018, ora 09:15
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Se pare că sfaturile mele nu va sunt de ajutor.Meegeti la medicul dv curant și discutați cu el
Sănătate!
0
04-06-2018, ora 18:20
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Scuzati-ma domnule doctor, dar asa sunt eu, intreb pe multa lume, am zis sa mai intreb si pe forum, nu stiu, am eu o mare frica sa iau suplimente de oricare fel asa usor ca ma gandesc sa nu interactioneze cu psihotropele si intreb pe multa lume.As vrea sa iau b complex sau lecitina sau magneziu cu zinc cu b6 dar nu stiu sigur dacs am voie cu psihotropele si cer multe pareri, dvs ce ziceti?Ce as putea lua din astea 3? Alaturi de psihotrope?Multumesc frumos
0
04-06-2018, ora 19:05
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Am răspuns în privat, puteți lua oricare din suumente atâta timp cât nu consumați alcool cafea sau alte excitante de tip central
0
04-06-2018, ora 19:41
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Multumesc.Mai am o intrebare, am inteles ca prozac care il iau eu e si anticolinergic(sau nu?)
Deci n-as avea voie lecitina care e o sursa bogata de colina nu?Sau am inteles eu gresit?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: