piuitul urechilor
de ce piuie urechiile?
am avut o perioada cand doar atunci cand eram foarte atent il auzeam piuitul dupa aceea sa accentuat... despre ce poate fi vorba?
am avut o perioada cand doar atunci cand eram foarte atent il auzeam piuitul dupa aceea sa accentuat... despre ce poate fi vorba?
3 comentarii
0
16-01-2009, ora 16:00
Terapeut Naturopat Holistic Adam Elisei
Medicina naturista, complementara, alternativa
De obicei, acufenele sau tinitusul (piuitul in ureche) sunt consecinta unei hipertensiuni, a unei insuficiente circulatorii vertebrobazilare sau chiar si a unor probleme neurologice sau ale urechii (sindrom meniere).
Trebuie sa consultati un ORL-ist care sa va faca un examen otologic...
Ca si tratament medicamentos, se recomanda cel mai des BETASERC (betahistina), iar in tratamentul fitoterapic, ceaiul de Ginko Biloba sau suplimentul Bio-Biloba (Pharma Nord)!
Codrut Sarafoleanu - specialist ORL
Spitalul clinic Sf. MARIA (Spitalul clinic GRIVITA) (Bucuresti)
Adresa: Bd. Ion Mihalache 37-39, sector 1
Tel: 222.35.50, 222.35.19; 222.40.22; 222.35.57; Fax 222.39.60
Program: Non-Stop
Numai Bine si multa sanatate!
Trebuie sa consultati un ORL-ist care sa va faca un examen otologic...
Ca si tratament medicamentos, se recomanda cel mai des BETASERC (betahistina), iar in tratamentul fitoterapic, ceaiul de Ginko Biloba sau suplimentul Bio-Biloba (Pharma Nord)!
Codrut Sarafoleanu - specialist ORL
Spitalul clinic Sf. MARIA (Spitalul clinic GRIVITA) (Bucuresti)
Adresa: Bd. Ion Mihalache 37-39, sector 1
Tel: 222.35.50, 222.35.19; 222.40.22; 222.35.57; Fax 222.39.60
Program: Non-Stop
Numai Bine si multa sanatate!
0
16-01-2009, ora 18:36
Terapeut Naturopat Holistic Adam Elisei
Medicina naturista, complementara, alternativa
Cu multa placere!
Important este sa luati atitudine pentru a nu avansa simptomele pe care le aveti; va rog sa consultati cat de curand un medic orl-ist, nu va delasati chiar daca nu le veti mai avea...
Numai Bine!
Important este sa luati atitudine pentru a nu avansa simptomele pe care le aveti; va rog sa consultati cat de curand un medic orl-ist, nu va delasati chiar daca nu le veti mai avea...
Numai Bine!
Alte subiecte recente din această secțiune: