Posibil insarcinata ?

15-05-2016
MiihSss
Nu este medic/terapeut
MiihSss
Buna ziua ! Sunt studenta, am 20 de ani si as putea spune ca am o problema care ma macina. Mi-am inceput viata sexuala acum 8 luni si in tot acest timp am facut sex neprotejat, dar am avut grija sa nu se intample nimic. Menstruatia mi-a venit regulat pana acum doua luni cand nu a venit absolut deloc, nu dureri, nimic. M-am speriat, am facut doua teste de sarcina la interval de aproximativ doua saptamani si au iesit negative amandoua. Luna trecuta, adica pe 24 aprilie mi-a venit menstruatia, a fost o sangerare usoara, care a tinut aproximativ 4 zile ( de mentionat ca eu am menstruatie care tine si 6 zile si e mai mult decat ceva usor ). Urmatoarea menstruatie ar fi peste o saptamana, doar ca am ceva dureri de bazin puternice si imi simt sanii usor sensibili. Nu am mai avut niciun contact sexual dupa ultima menstruatie de pe data de 24. Ce parare aveti ? M-as putea confrunta cu o sarcina ? Am citit pe internet niste articole si m-am speriat, asa ca am preferat sa pun o intrebare, sper sa primesc ceva raspunsuri exacte.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •