postinor 2

30-06-2015
georgiana188
Nu este medic/terapeut
georgiana188
Buna ziua. De ceva timp imi pun intrebari, caut raspunsuri pe internet dar am considerat ca mai bine sa primesc un raspuns de aici. Mi-am inceput viata sexsuala si am luat postinor 2 dupa actul sexsual pentru a fi sigura ca voi impiedica o sarcina desi am folosit prezervativ, dar nu din prima penetrare (si partenerul m-a sfatuit sa imi administrz aceasta pilula). Ultima menstruatie am avut-o pe 21 mai 2015 (in cazul meu, menstruatia dureaza 6-7 zile), iar actul sexsual a avut loc pe 28 mai 2015, iar postinor 2 am luat a doua zi, adica 29 mai la 16-17 ore dupa actul sexsual si a doua pastila la exact 12 ore dupa prima (am citit prospectul in intregime). La o saptamana dupa ce am luat pastila, vreo 2-3 zile am avut acea scurgere slaba care este normala din cate am vazut in alte intrebari. Deja este 30 iunie 2015 si trebuia sa imi vina menstruatia demult, desi stiu ca este normal sa intarzie dupa aceasta pastila. Intrebarea mea este: exista riscul unei sarcini ? Sper ca am detaliat problema si sa primesc un raspuns cat mai repede. Multumesc anticipat !
2 comentarii
0
26-01-2016, ora 12:47
romina04
Nu este medic/terapeut
romina04
Salutare! Am o intrebare: pe 24.01 am avut mai multe contacte(unul dupa altul) cu prietenul si la al 2 contact s-a rupt prezervativul, totusi nu a ejaculat in mine, am luat o pastila de postinor pe 25.01, dar numai o pastila, ciclul trebuie sa-mi vina pe 27.Era nevoie numai decit si a 2 pastila.Este vreun pericol de sarcina?Va rog frumos sa-mi raspundeti?Multumesc anticipat.
0
18-03-2016, ora 08:43
dari12
Nu este medic/terapeut
dari12
Buna ziua. As dori sa ştiu dacă are efect postinor in cazul in care i-au si alte medicamente cum ar fi hidrasec, paracetamol, debridat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul