Postinor 2 si a doua zi menstruatie. E posibil sa fiu insarcinata?

17-05-2011
amalia89
Nu este medic/terapeut
amalia89
Buna ziua!Numele meu este Amalia si am nevoie de un raspuns! In data de 13 aprilie am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu si a lasat in mine.A doua zi, adica la vreo 13 ore de la acel act sexual am luat Postinor.In data de 14 aprilie mi-a venit ciclul normal.Aseara, adica 1 mai am avut din nou un contact sexual si nici acum nu ne-am protejat si a ejaculat tot in mine.Am luat din nou Postinor si la fix o saptamana mi-a venit ciclul si cand simteam k e pe gata menstra, mi-a venit din nou.Ma ingrijoreaza faptul ca ma dor si sanii.E posibil sa fiu insarcinata? Va multumesc!
6 comentarii
0
17-05-2011, ora 18:01
amalia89
Nu este medic/terapeut
amalia89
Raspunde-ti-mi, va rog!
0
17-05-2011, ora 18:21
amalia89
Nu este medic/terapeut
amalia89
Aici nu raspunde nimeni?
0
17-05-2011, ora 18:41
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa-ti test de sarcina si control ginecologic!
NU mai lua postinor! Iti nenorocesti sistemul hormonal, endocrin si poti avea mari neplaceri date de dereglarea menstruatiei! Chiar e greu sa folositi prezervativ sau alte metode contraceptionale? Nu ti-o spun cu rautate, ci cu ingrijorare, n-ai vrea sa stii cate femei scriu aici despre efectele negative ale postinorului!
Sanatate!
0
17-05-2011, ora 19:04
amalia89
Nu este medic/terapeut
amalia89
Dar exista riscul sa raman insarcinata?
0
17-05-2011, ora 19:27
amalia89
Nu este medic/terapeut
amalia89
V-as ruga din suflet sa imi dati si mie un raspuns...va multumesc!
0
18-05-2011, ora 10:39
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
E foarte putin probabil sa fi ramas insarcinata, dar nimeni de pe forum, niciun medic, de la distanta, nu iti poate garanta asta. Stiu ca vrei sa te linistesti dar numai un test de sarcina si un control ginecologic te vor lamuri de tot. Chiar daca ti-a venit ciclul si folosesti metoda calendarului cumva, avand in vedere ca ca esti data peste cap de postinor, protejeaza-te de acum in colo. Si daca nu se termina menstruatia, inteleg ca a aparut iar cand trebuia sa se termine, cu atat mai mult trebuie sa consulti un medic, sangerarea atatea zile iti poate face probleme.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sunt însărcinată?
  •