sarcina...? Mi-am pierdut notesul :(

14-05-2008
miss_pussikat_91
Nu este medic/terapeut
miss_pussikat_91
buna, am avut de curand primul meu contact sexual, si nu m am protejat pt ca...el a spus k nu se paote ramane insarcinata din prima.akm mi am pierdut carnetelul in care imi notam datile in care aveam ciclu.dar presupun k pana akm tr sa mi vina.akm ma dor sanii, , , si sunt foaarte stresata din cauza acestei probleme...o vb sigur ed o sarcina?sau...paote e altceva...::((
9 comentarii
0
14-05-2008, ora 00:00
denyssa_pop
Nu este medic/terapeut
denyssa_pop
Buna,
eu zic ca daca au trecut 10 zile de cand trebuia sa apara menstruatia, sa-ti iei un test de sarcina din comert...si vezi ce iese...nu vreau sa te sperii dar daca ti-a intarziat atat si te dor sanii s-ar putea sa iasa testul cum nu ti-ai dori.o zi buna...
0
14-05-2008, ora 00:00
FLOARE DE COLT
Nu este medic/terapeut
FLOARE DE COLT
Daca ti-ai inceput viata sexuala trebuia sa te documentezi BINE inainte si sa sti deja ca poti ramine insarcinata dupa primul contact sexual!!! In plus exista multe boli cu transmitere sexuala!
0
14-05-2008, ora 00:00
carola
Nu este medic/terapeut
carola
de acord cu floare de colt.e o mare prostie sa te increzi in primul care te convinge de fapul ca prima oara nu poti ramane insarcinata.Si daca ai fi, ar fi alaturi de tine? in plus numeroasele boli cu transmitere sexuala.daca ti-ai inceput viata sexuala trebuie sa fii cu capul pe umeri, stapana pe situatie.Bafta si nu te lasa dusa de val.
0
15-05-2008, ora 00:00
miss_pussikat_91
Nu este medic/terapeut
miss_pussikat_91
multumesc pt informati..:*:*dar pe mn nu m a dezvirginat de la primul ontact sexual..ci de la al 5 lea...at mi a curs putin sange..akm..ast sa vad daca imi vine ciclu.dar am dureri...dinainte de menstruatie...azi am voi duce sa mi iau un test ed sarcina..
0
15-05-2008, ora 00:00
miss_pussikat_91
Nu este medic/terapeut
miss_pussikat_91
si as vrea sa ma sfatuiti care ar fi cel ami bun...:*:**:indiferent de pret..nu conteaza
0
19-05-2008, ora 00:00
tigeratlantic
Nu este medic/terapeut
tigeratlantic
cred ca sunt niste semne de la o sarcina..trebuia sa te protejezi..dar nu e sigur..
0
19-05-2008, ora 00:00
denyssa_pop
Nu este medic/terapeut
denyssa_pop
testul BARZA si testul LA MINUT sunt ok.Cam toate sunt la fel, diferenta e ca unele sunt tip stilou, unele tip banda, eficienta e cam aceeasi.
Si astea pot fi efectuate in orice moment al zilei.Numai bine!!
0
19-05-2008, ora 00:00
tigeratlantic
Nu este medic/terapeut
tigeratlantic
sansele sunt de 70 % zic eu
0
24-05-2008, ora 00:00
miss_pussikat_91
Nu este medic/terapeut
miss_pussikat_91
buna.mi a venit menstruatia...pe 17.05..at trebuia si sa mi vina de ragula...m am speriat de geaba.data viitoare o sa ma pritejez mai bine..cred k am sa folosesc anticonceptionale.k sunt sigure.ma duc sa mi fac analize, si sa mi cumpar..o zo buna...multumesc pt safturi..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •