Pramistar

02-10-2021
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Pramistar 1 pe zi are vreun efect ptr concentrare?
Mi-a dat neurologul în februarie când am fost la control însă numai una.
Sau ar trebui 2 că să își facă un efect sesizabil?După 6 luni nu simt niciun efect de la 1 și mă gândeam să cumpăr eu sa suplim mentez cu inca una căci pe prospect scrie 2 pe zi.
Am schizo și TOC și probleme de concentrare destul de serioase și fac tratament cu injecția cu Rispolept și Prozac.
Nu știu ce să fac sa iau în continuare una sau sa iau doua sau sa întrerup și să iau suplimentul ptr creier Neuro Optimizer de care mi-e puțin frica sa îl iau din cauza că nu știu cum va reacționa cu actualul tratament deși undă verde de la doctori.
Pe voi va ajute Pramistar?1 sau 2?Sau nu prea iau face efectul la nimeni ptr concentrare?
Mulțumesc anticipat!
1 comentarii
1
02-10-2021, ora 12:20
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Da este bun Pramistarul maxim 2 tb /zi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Probleme de concentrare la școlar – cum le identificăm, ce este normal și când cerem ajutorul
  • Aglomerarea informațiilor stocate în creier, o potențială explicație pentru problemele de memorie și concentrare de la bătrânețe
  • Modul în care medicamentul Ritalin crește concentrarea (cercetare)
  •