prietenei mele nu i-a venit pe ciclul de doua saptamani...

05-09-2009
alexandraManea
Nu este medic/terapeut
alexandraManea
prietena mea are 17 ani..si nu i'a venit pe ciclul de doua saptamani.pe 22 august am facut'o ultima oara..si pe 24 trebuia sa ii vina.a luat un test de sarcina si a iesit negativ, dar deja suntem in a doua saptamana de cand nu i'a venit si nu stim ce sa facem.e minora si nu stiu daca ar suporta o interventie chirurgicala deoarece are probleme cu cardiace si respiratorii nu foarte grave dar le are..la a cata saptamana se poate vedea la ginecolog daca este sau nu gravida.eu unul nu am incredere in testele de sarcina.ea nu are simptome de sarcina, dar a avut perioada 24 - 30 august cam asa, dar i'au trecut.noi am crezut ca va veni ciclul dar nu a fost asa.chiar nu stiu ce sa fac, ajutati'ma va rog.tine la ea foarte mult si nu as vrea sa i se intample ceva
3 comentarii
0
05-09-2009, ora 06:23
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mai cumparati un test de sarcina si sa-l faca corect, din prima urina de dimineata, recoltata din mijlocul jetului.
0
05-09-2009, ora 10:16
alexandraManea
Nu este medic/terapeut
alexandraManea
a mai luat unul si l'a facut dimineata la prima urinare, si tot negativ a iesit..dar eu tot nu sunt sigur.ea nu are semne cum ca ar fi..dar eu tot nu cred.sper sa ii vina cat mai curand.e un stres foarte mare..
0
05-09-2009, ora 14:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Tu cati ani ai?Fiind minora, ar fi trebuit sa o protejezi folosind prezervativul!!Daca pateste ceva, trebuie sa iti asumi responsabilitatea oricum!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: