ajutati-ma cu niste pareri, menstruatia mi-a intarziat = sarcina?

15-04-2013
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
mi-a intarziat ciclu.ultima data mi-a venit pe 14 febr si nu am ciclu regulat.am avut contact sexual neprotejat ultima data pe 17 martie.in luna martie nu am avut ciclu.am facut test de sarcina pe 24, 31 martie si p 5 aprilie de la diferite firme si au iesit negative.imi este frica sa merg la ginecolog.ca nu vreau sa fi ramas insarcinata.de pe 31 martie pana pe 12 apr am avut niste sangerari doar cand urinam si cand ma stergeam, erau de culoare normala.si in acelasi timp mai iau niste medicamente de slabit xls.ce poate sa am ????imi este frica
3 comentarii
0
15-04-2013, ora 18:21
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
dati-mi niste pareri va rog..multumesc
0
17-04-2013, ora 07:09
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Buna ziua,

Cel mai indicat este sa mergeti la medic deoarece a nu avea menstruatie, amenoree, poate fi din cauze medicale serioase ce necesita tratament. Daca nu ati mai fost niciodata la medicul ginecolog este bine sa ii spuneti pentru ca astfel va fi mai atent si va va explica ce se intampla. In general controlul ginecologic nu trebuie sa fie unul neplacut. Aveti curaj si grija de sanatatea dvs.
0
17-04-2013, ora 11:25
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
am mai facut astazi dimineata un test si tot asa a iesit negativ.oare sa nu fie bune aceste teste, am facut pana acum 5 de la diferite firme.clearblue digital, mytest, analysis se cheama aceste firme.testele sunt luate din farmacie din italia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •