Probleme cu erectia la inceperea actului sexual :( | Forumul Medical ROmedic

Probleme cu erectia la inceperea actului sexual :(

15-02-2009
Aby7891
Nu este medic/terapeut
Aby7891
Salutare, am 21 si am o problema cu erectia la inceputul actului sexual. Pana la inceperea actului am o erectie foarte normala, iar la inceperea actului erectia dispare. E o problema medicala sau o problema psihica?? Va rog sa ma ajutati.



Va multumesc !!!
4 comentarii
0
15-02-2009, ora 12:48
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
depinde de mulţi factori, cât de relaxat eşţi, ce perioadă de abstinenţă ai avut, dacă e parteneră nouă etc. cauzele sunt în principal psihice şi se rezolvă cu răbdare.
0
15-02-2009, ora 12:50
Aby7891
Nu este medic/terapeut
Aby7891
da am o partenera noua, perioada de abstinenta a fost km de vro 7 luni, Va multumesc din suflet.
0
18-06-2009, ora 11:08
sexologul
Identitate neconfirmată
sexologul
sincer sa iti zic eu cred ca problema ta e mai mult pshica, , iar tratamente nu tias recomanda inainte de a merge la un medic dar orcum nu e ceva grav, , ,
0
19-02-2015, ora 15:09
pablomioson
Nu este medic/terapeut
pablomioson
Hmmmmm...abstinenta la barbati...este cam o utopie.
Un barbat normal, tanar si sanatos, nu rezista mai mult de 2-3 zile fara o forma oarecare de sex. Daca se continua tentativa de abstinenta, in mod fortat, peste aceste cateva zile, apare o stare de irascibilitate, agresivitate, violenta, insomnii, cosmaruri erotice. Nu stiu ce se intampla daca se prelungeste abstinenta peste aceste limite...probabil nebunia.
Natura a prevazut insa mecanisme automate de "descarcare a tensiunii sexuale" prin acele polutii incontrolabile.
7 luni de abstinenta este ceva cu totul anormal...banuiiesc ca se poate trai astfel numai sub influenta medicamentelor (cele care anihileaza testosteronul) sau din cauza unor dificiente hormonale grave.
Astfel de ispravi pot fi facute numai de catre femei, ele rezista foarte bine la abstinente. Desigur sunt si exceptii, dar sunt rare...oricum barbatul care nimereste o astfel de femeie este alesul lui D-zeu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ExerciÈ›ii pentru disfuncÈ›ia erectilă
  •