nu mai intra in erectie.mi-e si frica sa fac sex. | Forumul Medical ROmedic

nu mai intra in erectie.mi-e si frica sa fac sex.

19-08-2011
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
incep direct. am avut o perioada cand ma masturbam ft des,. dar am stopat prin mai deoarece am observat ca nu mai am erectie deloc. am crezut ca o sa imi revin, dar pauza. imi intra penisul in erectie, dar e ft "slaba", nu pot penetra. problema asta o am din mai. de 2 ori am folosit solutia suifan si a fost cat de cat ok, nu aveam erectie beton, dar aveam cat sa pot sa penetrez, dar cand am facut fara pauza. mentionez ca beau ceaiuri de catina si mai fac si exercitille kegel, dar degeaba.de aproximativ 4 luni nimic, fara masturbari si filme pentru adulti. chiar nu stiu ce sa fac, sunt in impas rau de tot. un sfat e foarte bun
8 comentarii
0
19-08-2011, ora 13:33
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Incearca sa faci o perioada sport. Poate gasesti pe un prieten care e dispus sa alerge cu tine seara prin parc.
N-am avut prb ta, da stiu ca in perioada in care alergam eram cel mai viril. Poti incerca, mai ales ca este gratis!
Daca dupa 2-3 sapt tot nu ai niciun semn de imbunatatire iti recomand sa consulti un medic.
P.s. f bine ca ai renuntat la masturbare, tine'o tot asa!
0
19-08-2011, ora 13:52
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
merg la sala.incerc sa fac si cum ai zis tu. toate cele bune
0
20-08-2011, ora 11:56
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
probabil ca o fii si de la faptul ca am penisul curbat momentan intr-o parte, si ingreuneaza erectia. plus de la faptul ca nu am asa o viata sexuala intensa. simt ca sangele circula cu greutate jos, nu mai e ca inainte. sa merg mai des la sala si apoi o sa iau si niste arginina. mersi de raspuns. toate cele bune.
0
21-08-2011, ora 11:16
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Sper sa-ti fie de folos sfatul meu, astept un raspuns pozitiv! Este f bine ca faci sala, da ai grija sa nu te supraantrenezi sau sa iei "prostii" care te ajuta sa cresti mai repede, da iti poate afecta "jucaria".
Cat despre faptul ca ai penisul curbat, ma intreb eu asa, oare exista cineva care sa nu-l aiba cat de cat curbat?
0
22-08-2011, ora 10:05
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
pai da.mi s-a curbat ca inainte era perfect drept...aia e..apropo cand luam proteine mi se scula instant " jucaria". oricum daca mai ai vreun sfat sunt binevenite. sper sa iti dau vesti bune. numai bine
0
22-08-2011, ora 10:55
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Incearca intai asa si dupaia ne mai gandim si la alte solutii. Sper ca nu o sa mai fie cazu:D
0
29-08-2011, ora 10:00
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
e ok.am facut ieri si a fost super. mi s-a indreptat organu genital ca am folosit un pro-extender timp de 1 saptamana. in legatura cu ejacularea precoce...primu numar a fost de 10 minute, apoi am continuat aproximativ 1 ora fara sa mai imi dau drumul deloc. e ok si cu erectia, multumita argininei si ceaiurilor de catina. sunt super fericit, cred ca totul era doar in mintea mea. mai vorbim :D
0
29-08-2011, ora 15:21
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Ma bucur pt tine.salut!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: