probleme cu fetita mea de un an si 4 luni.

26-01-2018
adela_94
Nu este medic/terapeut
adela_94
buna as vrea sa ma ajute cineva am o fetita de un si 4 luni pe picioare, pe maini si pe fata ii iese bubite tari si cu lichid transparent o mananca si se scarpina mereu. Acestea ii apar si ii trec peste cate va zile se usuc si ii trec. Am fost la farmacie si le am spus ca plange tare de dureri de dinti ca ii dau maselele si mi sa spus sa ii dau seara 5ml de algin sau panadol si eu iam dat vro 3 saptamani in fie care seara, dupa o saptamana a inceput sa ii iasa astea. Ma gandesc sa nu fie intoxicatie de medicamente? eu stau la tara si medicul ei de fam este la bucuresti si este departe si fiind ca avem vreme rea nu am putut ajunge la medicul de fam. Si cu ce pot sa o tratez?
VA ROG FRUMOS SA MA AJUTE CINE VA.

VA MULTUMESC..
3 comentarii
0
27-01-2018, ora 06:31
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
3 săptămâni de tratament cu algin baby (panadolul nici nu trebuie dat copiilor sub 6 ani) este enorm, durata tratamentului nu trebuie să depășească 7zile. Mergeți cu copilul la medic de urgență.
0
31-01-2018, ora 18:41
adela_94
Nu este medic/terapeut
adela_94
am fost la doctor si mia dat sa ii dau fetitei mele clorocalcin si claritine. Dar clorocalcin are un gust foarte urat si nu prea vrea sa il ia, ca ii vine sa si vomite de la el...E normal sa guste atat de rau zici ca iti arde limba si gura cand iei...
0
31-01-2018, ora 19:14
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Ăsta e medicamentul, ce vreți să-i fac? Atenție la dozaj. Respectați întocmai indicațiile medicului. Deasemenea, faceți tot posibilul să reduceți alergenii din casa unde locuiți. Așternutul și hăinuțele copilului să fie curate și uscate, igiena lui să fie corectă. Camera unde doarme să fie curată și uscată, fără mucegaiuri, plante, animale de companie sau insecte. Sănătate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.