Probleme cu inima

08-08-2012
Ionut M.
Nu este medic/terapeut
Ionut M.
Salutare! Mi se intampla, uneori, ca atunci cand stau intins pe pat, linistit si ma uit la TV...sa simt dintr-o data o crestere a pulsului si mai mult parca simt cum se aduna niste aer in zona gatului ( in interior ). Sincer este o senzatie asa de ciudata incat mi-e tare greu sa o explic. Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri !
4 comentarii
0
08-08-2012, ora 21:44
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
Si cand se aduna aerul nu mai poti respira? te sufoci??ce varsta ai? faci efort ?
0
08-08-2012, ora 23:38
Ionut M.
Nu este medic/terapeut
Ionut M.
Cand se aduna aerul apare un moment de panica, dar pot respira...am 18 ani si fac sport..defapt fac de la varsta de 8 ani! ( daca poate fi considerat efort ).
0
09-08-2012, ora 13:01
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
Mergi la un consult cardiologic mai bine si niste raze la plamani sa iti faci.Aceea senzatie este o dispnee ce apare in repaus in clinostatism.E bine sa te vada si un cardiolog si iti va spune ce e de facut.
0
09-08-2012, ora 14:44
Ionut M.
Nu este medic/terapeut
Ionut M.
E ok...multumesc! :-)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •