probleme de inima sau probleme cu inima?

10-11-2012
monica7
Nu este medic/terapeut
monica7
am postat ac problema in sectiunea simptome generale dar cu ceva greseli si deci as vrea sa reiau tema poate cineva imi va raspunde...am ceva simptome ciudate nu tot timpul dar au aparut de vreo 10 zile cred.am incercat sa vad de ce depinde starea asta suparatoare si nu reusesc!!am o senzatie de caldura(ca un foc in piept) care apoi urca la gat apoi la gura simt ca limba imi e usor amortita si grea apoi imi trece!!!fara sa fac nimica!!am facut anul trecut echo doppler color si holter a iesit doar o minima insuficienta mitralica care o stiam de mult si la care medicii zic ca nu poate pune nicio problema!cu toate astea io am simptome ciudate!trebuie sa spun ca sunt o fire anxioasa am suferit si de spasmofilie dar acum parese ca calciul e la limita de jos dar totusi in valori normale!!iau cate 2 mg de valium(diazepam)seara pt insomnie...de altfel sunt f energica si pot face mult efort fizic dar ac simptom nu apare la efort sau dupa:(apare doar cand vrea el si ma baga in frica!medicul de familie mi a dat sa fac un ekg dar am fcut la garda de 1000 de ori si mi-au facut si enzimele cardiace si nu iese nimic niciodta!!deja sunt satula de facut ceva dar ma ia panica!!daca cineva stie ce poate sa fie asta va rog sa-mi scrie!multumesc!!aah am uitat... am reflux esofagian si iau gaviscon
3 comentarii
0
10-11-2012, ora 17:28
lyannaxyz
Nu este medic/terapeut
lyannaxyz
Esti documentata in privintza simptomelor tale esti cadru medical?.zice ca ai facut garda de o mie de ori?
Pentru refluxul esofagian..ai facut si alte investigatii.Poate fi vorba de helicobacter pylori?
0
10-11-2012, ora 18:49
monica7
Nu este medic/terapeut
monica7
ziceam ca medicul de familie mi-a dat sa fac ekg dar l-am facut de 1000 de ori la garda cand ma duceam cu palpitatii(ultima data in iulie la sf lunii) dar nu cu ultimele simptome ce le -am descris mai sus(acel foc in piept apoi in gat apoi in gura si limba usor amortita), cat despre helicobacter pylori cand am facut gastroscopia era doar reflux esofagian si incontinenta la cardia.multumesc !astept raspuns
0
16-11-2012, ora 13:25
monica7
Nu este medic/terapeut
monica7
nu poate sa-mi dea nimeni ceva raspuns?multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •