probleme la gat

20-12-2014
fishingmaster
Nu este medic/terapeut
fishingmaster
De ceva timp am o problema la gat, mai precis am o flegma pe care nu o pot expectora aceasta se acutizează mai mult după ce mănânc sau beau lichide ma jenează si limba dar doar pe partea dreapta nu îmi dau seama ce am la limba ca încărcată nu este dar totuşi simt ceva in dreapta in spate si sub limba ca si cum mia crescut ceva pe ea dar nu se vede nimic am fost la ORL(la 2medici)primul sa uitat a zis ca nu se vede nimic mia dat ceva pastile si atât, după 1saptamana m_am dus la alt medic care sa uitat si a zis ca am o laringită acuta dar nu ştie de unde flegma din gat care nu o pot expectora si care ma jenează am uitat sa spun ca am făcut si un ct la gat cu subst de cpontrast dar a zis medicul ca ni se vede nimic anormal, am fost si la gastroenterologie ca a zis ca poate fi de la stomac, am făcut si acolo analize echo endoscopie digestiva, toate bune am făcut exudat a ieşit bine nu am nici candida am făcut si radiografie la plamani nimic anormal, nu tuşesc nu fac febra nu am infecţie la dantura dar nu şti de unde aceasta flegma si jena la limbamai ştie cineva ce analize as putea sa fac sau ce tratament sa mai fac
1 comentarii
0
20-12-2014, ora 16:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Ai FACE bine..SA.TI FACI ORDINE.. in cap..si viata personala...
2 ai face bine..sa te clarifici cu simptomele care le simti..si sa nu le tratezi separat ( in alte mesaje pana acum..scrise si in alta parte..scrii ca ai si dureri mari de stomac...) TOate simptomele unui corp.sunt legate intre ele...
3 problemele care le ai la gat..si flegmele..sunt strans legate de problemele gastro-intestinale..si de regimul alimentar
pana No sa ai puterea sa renunti la anumite alimente.. care irita faringele..si care Produc MUCUS..n.o sa scapi de acele secretii
4 citeste ce am mai scris la celelalte mesaje si ei in serios..
citeste pe google.. Produse alimentare producatoare de MUCUS si le excluzi complet din alimentatie...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •