Probleme la gingii
Buna ziua, sunt Augustin din Italia, acum 15 luni am facut o lucrare in Romania la dantura (mai precis partea de sus), de cateva zile a inceput sa mi se unfle gingia la interior si exterior la aceasta lucrare;precizez faptul ca aceste unflaturi au aparut numai la cei 4 incisivi.Din proprie initiativa am inceput un tratament cu antibiotice(Oxacilina 500gr).Nu s-a schimbat nimic.Nu am senzatia de a avea puroi.Rog un raspuns(tratament)pentru aceasta afectiune pe aceasta cale tinand cont ca in Italia nu te poti apropia de stomatologie(cauza preturi).Va multumesc pentru consilii si sfaturi.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 9sutura incompleta linga punte dupa rezectie apicala
- 3gingiile nu imi sangereaza... paradontoza?
- 12durere insuportabila de gingie
- 8Radacina fisurata
- 14spatiu intre gingie si lucrarea proteica
- 8canin ramas in gingie
- 3Gingia dupa operatie
- 3gingie albastra dupa ce mi-am pus o lucrare din semiportelan
- 8Puroi la masea
- 3Bucatica de carne crescuta la gingie
- 3Imi ies gingiile printre dinti
- 1dezlipire gingie urmare accident
- 1Durere gingii, paradontoza
- 1Gingie umflata intre incisivii centrali
- 2lucrare cu dinti de portelan gingii umflate si sangerande
- 1Usturimi de gingii
- 1gingie rupta
- 3Excrescență pe gingie
- 3Senzație de mancarime gingivala după detartraj
- 1Problema la gingii
Mai multe informații despre: gingia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
