pt. domnul Flueraru -rinita alergica?

19-09-2009
dragos_G
Nu este medic/terapeut
dragos_G
Stimate domnule Flueraru Valeriu va rog din suflet sa ma ajutati.
Ma numesc Dragos, iar problema mea este urmatoarea:
In urma cu doua luni dupa ce am fost la mare a inceput sa-mi curga in gat o secretie f. vascoasa care venea din nas, la inceput incolora apoi galbena. Am fost la medic care mi-a pus diagnosticul de rinita alergica si mi-a prescris aerius, kaloba, decasept, ...... Nemultumit de diagnostic am plecat la bucuresti unde mi-a fost pus diagnosticul de rinita cronica si vegetatii adenoide in nasofaringe. Am facut operatia de vegatatii. Dupa doua luni de la operatie situatia se prezinta asa: au inceput iar secretiile care vin din nas care se intesfica in special dupa ce mananc, numai au culoare asa galbena, sunt mai clare, iar gatul meu este extrem de iritat, tot ce mananc imi irita gatul ingrozitor, tusesc pana la epuizare din cauza asta prefer sa numai mai mananc, de altfel am slabit si foarte mult. Simt efectiv cum imi raman resturi in gat si mi-e frica sa nu ma sufoc. Am fost din nou la dr. care mi-a spus ca am o faringita cronica si mi-a dat avamys, gargara cu bicarbonat si strepsils plus. Va rog sa-mi spuneti ce as putea sa am si mai ales cum sa ma tratez sa scap de aceasta pacoste care imi afecteaza f mult calitatea vietii.
Va multumesc din suflet!
2 comentarii
0
19-09-2009, ora 19:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca rinita nu este de origine alergica.
ai facut bine cate.ai operat.
acu, trebue sa consulti si un medic gastrolog.. sa vezi ce problema ai la stomac.
sa tii un regima limentar si sa faci tratament local pentru faringiota.
inhalatii, gargara, pastile de supt. si totul o sa se rezolve. nu cred ca este ceva mai deosebit la faringe.
problema este mai jos.. esofag, stomac, duaden.s.a
0
20-09-2009, ora 00:07
dragos_G
Nu este medic/terapeut
dragos_G
va multumesc foarte mult,

Nu inteleg de ce vin secretii din nas.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.