reactii posibile dupa renuntare la anticonceptionale?

05-11-2013
Fetita05
Nu este medic/terapeut
Fetita05
Buna.
Dupa 5 ani de Yaz, cu pauzele anuale de rigoare, am renuntat la pastille, ultimul comprimat placebo l-am luat pe 26 SEPTEMBRIE. Ciclul trebuia sa apara pe 24 oct, insa nimic. Am avut un contact sexual protejat pe 13 oct, iar apoi am facut un tratament cu ovule si antibiotic...La 1 si 3 noiembrie am facut 2 teste - diferite - de sarcina, ambele negative. Plus o analiza beta HCG, a carei valoare a iesit 1, deci in intervalul 'negativ' de referinta.
Pe data de 4 nov, ieri, am observat aparitia unor mici pete rosii, insa nu exista scurgere propriu-zisa, ci doar raman asa, niste urme, pe hartia igienica, nici macar nu reclama folosirea unui absorbant.
Programarea la medic este pentru martea viitoare si include si o eco transvaginala, dar pana atunci
1. E posibil sa fie vba despre o sarcina, cu 2 teste negative si HCG 1 ?
2. Oprirea brusca a anticonceptionalelor poate genera o intarziere asa mare a ciclului?
3. Ce e cu 'spotting'-ul rozaliu? E normal? Poate fi considerat ciclu, ca sa imi notez sa urmaresc cand apare in luna urmatoare?
Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul